Jak dbać o świeży oddech w ciągu dnia?

Masz problem z utrzymaniem świeżego oddechu? Szukasz najlepszego sposobu na pozbycie się tego kłopotu? O czym musisz pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka porad na ten temat.

Problem z nieświeżym dotyka wiele osób i może stać się przyczyną dyskomfortu oraz skrępowania. To z kolei może prowadzić do obniżenia naszego samopoczucia. Istnieją jednak pewne sposoby, aby wyeliminować ten problem. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ nieświeży oddech może być przyczyną poważniejszych problemów. Niekiedy konieczne jest jedynie dokładniejsze czyszczenie jamy ustnej oraz odpowiednia dieta. Jeśli niektóre sposoby na poprawę oddechu nie zadziałają konieczna może okazać się wizyta u lekarza.

Przyczyn nieświeżego oddechu może być kilka. Często jest to po prostu efekt nieodpowiedniego czyszczenia jamy ustnej lub niewłaściwa dieta. Bardzo ważne, by uświadomić sobie co jest przyczyną tego problemu. Nieświeży oddech może być związany z chorobami zębów. Wszelkie ubytki czy uszkodzenia zębów również mogą stanowić przyczynę. Dlatego oprócz dbania o higienę jamy ustnej konieczne są również regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Odpowiednia higiena

Główną przyczyną nieświeżego oddechu jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Konieczne jest dokładne mycie zębów kilka razy w ciągu dnia. Jeśli zależy nam na świeżym oddechu powinniśmy czyścić jamę ustną po każdym posiłku. W ten sposób pozbędziemy się resztek jedzenia.

Oprócz szczotkowania powinniśmy pamiętać również stosowaniu nici dentystycznych oraz wykałaczek. Samo mycie zębów może okazać się niewystarczające, by całkowicie pozbyć się resztek jedzenia, które zalegają pomiędzy szczelinami zębów. Nitkowanie jest na to skutecznym sposobem. Warto skorzystać również z różnego rodzaju preparatów do płukania jamy ustnej. Zabijają bakterie, które gromadzą się na płytce zębów i pozwalają zapewnić świeży oddech.

Odpowiednia dieta

Nasz oddech może zależeć od posiłków, które są przez nas spożywane w ciągu dnia. Aby zadbać o świeży oddech powinniśmy unikać produktów o wysokiej zawartości cukru. Zrezygnujmy również ze spożywania aromatycznych oraz ostrych dań przed pójściem do pracy czy na randkę.

W ciągu dnia należy pić dużo wody mineralnej. Wpłynie ona na wilgotność błony śluzowej oraz pozwoli wypłukać bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Możemy dodać do niej cytrynę, aby poprawić jej smak. Sok z cytryny również posiada właściwości czyszczące. Warto wiedzieć, że na poprawę oddechu wpływają różnego rodzaju zioła – rumianek czy szałwia. Możemy pić zaparzone zioła lub płukać nimi usta.

Wizyty u lekarza

Oprócz regularnego czyszczenia jamy ustnej oraz stosowania różnych preparatów konieczne są także regularne wizyty u stomatologa. Bardzo często przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest problem z psującymi się zębami. Dopóki nie poczujemy bólu w zębie, często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przynajmniej raz na pół roku powinniśmy sprawdzać stan naszego uzębienia. Szczególnie jeśli odczuwamy problem z nieświeżym oddechem.

http://sowiawola.pl/Oferta Centrum Stomatologicznego dostępna jest pod adresem sowiawola.pl – sprawdź!

 

Post Comment