Właściciele sklepów internetowych, którzy w swojej ofercie produkty, zastanawiają się, czy warto inwestować w usługi fotografii produktowej. W końcu zrobić coś samemu oznacza taniej, a może i nawet szybciej. Czy aby na pewno? Postanowiliśmy wziąć na tapet ten temat i scharakteryzować to, co oferują profesjonalne zakłady, wykonujące zdjęcia przedmiotów.

Samodzielne zdjęcia produktowe

Jeżeli myślisz, że zdjęcia wykonane samodzielnie będą idealne i porwą tłumy potencjalnych klientów, to niestety, ale prawdopodobnie jesteś w ogromnym błędzie. Choć w przypadku małych, najczęściej lokalnych biznesów, to może się udać, tak dla sklepów internetowych w konkurencyjnych branżach, jest to praktycznie niemożliwe. Do samodzielnego wykonania zdjęć produktowych będziesz potrzebować profesjonalnego sprzętu – pamiętaj, że wyposażenie, o którym mowa to nie tylko wysokiej jakości aparat, ale także oświetlenie oraz właściwa scenografia. Bardzo często fotografie należy dodatkowo edytować w specjalnym, dedykowanym programie komputerowym, za który należy zapłacić.

Umiejętności i wiedza

No tak… jeżeli masz odpowiedni budżet – śmiało, możesz sobie na to pozwolić. Nie zapominaj jednak, że profesjonalny fotograf spędził za obiektywem setki, jak nie tysiące godzin. Czy Twoje zdjęcia będą równie dobrze wykonane? Czy potrafisz oddać atrakcyjność produktu w taki sposób, jak zrobi to wykwalifikowany specjalista? No cóż, decyzja należy do Ciebie. Warto jednak nadmienić, iż fotograf wykonujący zdjęcia produktowe liczy sobie za każdy produkt małe kwoty (zwykle kilka złotych). Nawet przy dużej liczbie przedmiotów, nie narazisz się na duże koszty, a zdjęcia będą atrakcyjne i niepowtarzalne.

Gdzie zamówić zdjęcia produktowe?

Jeżeli chcesz, aby Twoje zdjęcia produktowe były wykonane fachowo, z zachowaniem wszystkich kolorów, warto wybrać firmę eFOTOGRAFIA, które od wielu lat trudni się w tej branży. Oferta firmy jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy będzie zainteresowany, a zdjęcia mogą być wykonywane na białym tle, czy w przeróżnych aranżacjach. Istnieje także możliwość zamówienia obrazów 360 stopni. Satysfakcja gwarantowana.