Jest to bardzo istotny czynnik, który decyduje o tym, że nabędziemy jakąś biżuterię czy inną ozdobę. Bo przecież nie każda biżuteria pasuje do nas oraz do stworzonego przez nas ubioru. Poniektóra biżuteria nie pasuje na przykład do stworzonego przez nas charakteru. Być może to potrafi zdziwić tych ludzi, którzy do jej wyboru i wyboru nie przykładają nazbyt kolosalnej wagi. A przecież żadna z pań nie chciałaby, aby cokolwiek mogło zepsuć jej ogólny wizerunek, szczególnie, kiedy to biżuteria ślubna.

Dla dużej grupy pań biżuteria taka jak kolczyki, mogłaby nie istnieć.Jakkolwiek nawet nie każda z nas musi posiadać przebite uszy, jakie zezwalają na noszenie oryginalnych kolczyków. Takie osoby, z reguły noszą staromodne klipsy, które nie żądają przekłuwania uszu igłą. Nieprzebite uszy są w stanie być podyktowane wieloma przyczynami.Jakkolwiek nie każdy z nas musi robić sobie dziurki w płatach uszu, po to by wkładać w nie rozmaite rzeczy, – inaczej w większości wypadków kolczyki. To przykre nie wszyscy mają to szczęście oraz zdrowie i własny organizm nie pozwala im na to by mogli nosić jakąkolwiek biżuterię. W pewnych momentach możemy być najzwyczajniej w świecie na nią uczuleni.

W owym czasie musimy pocieszyć się innymi ozdobami. Uczulenia na biżuterię są w stanie wywoływać różnorodne symptomy. Z reguły jest to jednak wysypka, opuchlizna czy inne tego typu symptomy. Z reguły, gdy pragniemy uniknąć takich nieprzyjemnych skutków noszenia biżuterii typu kolczyki czy wisiorki, powinniśmy kupować jedynie prawdziwe wyroby. W grę w tym przypadku nie wchodzą sztuczne kolczyki. Nawet bez odrobiny prawdziwego złota czy srebra. To przykre taką biżuterię pozyskujemy mimo wszystko częściej. Głównie ze względu na jej niską cenę.

Syntetyczna biżuteria jest o wiele tańsza, aniżeli wykonana ze złota czy srebra. Prócz tego do jej tworzenia nie używa się szlachetnych oraz drogocennych kamieni czy innych materiałów. Na ogół zastępuje się je marnymi imitacjami. Żaden znawca czy twórca biżuterii nie da się nabrać na sztuczne wyroby. Niemniej jednak, co zrobić z kontrahentami? Nie każdego z nas stać na wymarzone kolczyki ze złota za tysiąc złotych. Niekiedy nawet przez całe życie nie odłożymy takiej kwoty, by następnie wydać ją na drobne wiszące kolczyki, ze szczerego złota.