Dla przeciętnego człowieka oczywistym jest, że duże pieniądze zarabiają na siebie o dużo prędzej, aniżeli małe. Nawet na lokacie o gigantycznym oprocentowaniu, niektórzy są w stanie zdeponować kilka tysięcy złotych, inni spokojnie są w stanie tam złożyć milion. I procenty, tej samej wielkości od tak różnych sum z pewnością spowodują, iż bogaty wzbogaci się jeszcze szybciej a ten mniej zamożny mimo zysku w dalszym ciągu będzie ubogi. Ale nie każdy fantazjuje od razu o wielkich złotych górach i coraz częściej wykorzystuje się dzisiaj to, co daje Internet. A wobec tego możliwość grania w pokera online. W sieci można także składać swoje typy bukmacherskie na przeróżne sportowe wydarzenia na świecie. Ci, którzy potrafią przedłożyć właściwe rodzaje na dane spotkanie i nie pomylą się co do ostatecznego wyniku, mogą na jednym przyzwoicie wytypowanym zwycięzcy zarobić nawet wielokrotność wkładu.

Oczywiście jak we wcześniejszym przykładzie – mało kto obstawia wyniki sportowe na parę tysięcy złotych, najczęściej kupony mają wartość kilku do kilkudziesięciu złotych. Ludzie regularnie grający na giełdzie w oczywisty sposób ubóstwiają posiadać o sobie wysokie mniemanie – w końcu przeważnie są prezesami bądź też udziałowcami wielu spółek a na giełdzie grają od lat pomnażając miliony, budując nowe przedsiębiorstwa – mają wobec tego powód do dumy. W ich oczach ludzie, którzy wybierają analizy bukmacherskie jako sposób zarabiania to normalne płotki, ludzie absolutnie pozbawieniu zmysłu przedsiębiorczości – polecamy obstawianie eSportu. Po pierwsze każde rodzaje wiążą się, jak to w hazardzie, z wielką dozą ryzyka, którego w ekonomii raczej nie ma.

A poza tym nawet najlepsi gracze u bukmachera nie są w stanie postawić kuponu za kilka tysięcy złotych, wielokrotnie nawet prawo na to nie pozwala. Pozostaje im wobec tego inwestowanie po kilkaset złotych maksymalnie, jeśli są przekonani swoich rodzajów. Kiedy wygrywają paręset złotych po włożeniu kilkunastu – są w takim razie szczęśliwi oraz mogą grać dalej, dalej odkładając drobne zyski dla siebie. A więc pomnożenie tej kwoty dalej nie robi wrażenia na ludziach przyzwyczajonych do obfitych inwestycyjnych sukcesów.