Nie od dziś rozumie się samo przez się, że powietrze staje się coraz to bardziej skażone, coraz więcej toksyn znajduje się w atmosferze i przedostaje się do naszych mieszkań, sprawiając, iż pozornie świeże w nich powietrze, jest już wystarczająco zanieczyszczone. Istnieje szereg kwiatów zielonych gruntownie oczyszczających powietrze z toksyn, filtrujących je a rośliny te możemy uprawiać samodzielnie w domu, w donicy postawionej w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Większa część roślin posiada właściwości filtrujące, niektóre niemniej jednak posiadają ich więcej, mają poprawniejsze warunki by filtrować powietrze a jednocześnie dzięki nim, jesteśmy w stanie uniknąć chorób a nawet zatruć, bo nie zdajemy sobie sprawy jak dużo zawdzięczamy oczywistej roślinności odpowiedzialnej za filtrację powietrza.

Pośród roślin o atrybutach w najwyższym stopniu oczyszczających znajduje się Dracena, jakiej wszelkie odmiany zasługują na prowadzoną przez nas uwagę. Palmy a co najważniejsze, paprocie. Pnące, wiszące, stojące i krzewiaste, paprocie nie tylko oczyszczają jednak też nawilżają powietrze w swoim otoczeniu – wobec tego sprawdź Doniczki do domu. Najprostsze w uprawie, najbardziej porywające oraz nie wymagające kolosalnych nakładów czasowych, to krzewy kwiatowe kwitnące jakie każdy ma prawo uprawiać w swoim ogrodzie. Czy to krzew astrów kwitnących, czy też jaśminu czy róż, każdy z nich jest równie prosty oraz równie efektywny w uprawie.

Mając trochę wyobraźni i możliwości, możemy krzewy wbudowywać w skalniaki, obudowywać ozdobami jak oraz tworzyć z nich tunele, otoczki dla kratek do pnącz oraz kwitnących krzewów pnących. Dużo razy zapewne mieliśmy szansę podziwiać niezwykłe kompozycje dookoła altan, płotków i balustrad tarasów. Może warto do naszego ogrodu czy nawet balkonu zaczerpnąć trochę pomysłów z innych miejsc aby krzewy czy kwitnące pnącza rosły cudownie po balustradach. Kilkadziesiąt odmian krzewów jest gotowych do zasadzenia, gotowych do nabycia w cebulach lub ewentualnie sadzonkach, jakie jesteśmy w stanie komponować wedle własnego planu i marzenia o wyglądzie ogrodu. Wystarczy odrobina cierpliwości oraz wytrwałości aby w krótkim czasie upajać się niezwykłymi kwiatami.