Kobiety kochają zachwycać swoimi paznokciami, wskutek tego legendarne stało się niezmiernie luksusowe ornamentyka płytki paznokcia. W celu uzyskania atrakcyjnego efektu korzysta się z gotowych szablonów naklejanych na paznokcie bądź też używa swoje osobiste zdolności (zdolności kosmetyczki do której się udajemy). Wyznaczane są nawet dobre trendy, jakimi kosmetyczki kierują się w czasie wykonywania szablonów i przekładając je na płytkę paznokcia. Tak jak w szablonowej modzie – moda pojawia się też tutaj. Fenomenem w tej dyscyplinie jest możliwość naklejenia jednolitego koloru – takie naklejki bardzo poprawnie się wyprzedają.

Ewidentnie nie należy przy tym zapominać o należytej pielęgnacji płytki paznokci, bez której nie wolno uzyskać wspaniałego kształtu czy należytej wytrzymałości paznokcia – przetestuj spieniacz do szamponu. Warto zadbać o nie przez wykorzystanie szczególnych preparatów kosmetycznych takich jak kremy, żele, maseczki, czy olejki. O paznokcie można zadbać także poprzez wyjątkowe preparaty doustne, jakie wspomogą odbudować je za sprawą dobrego poziomu niezbędnych składników, takich jak cynk, wapń, magnez bądź też krzem. Francuski odpowiednik manicure sprowadza się do kwestii naturalnego wyglądu paznokci – kobiety używają tego rodzaju manicure w powszednich sytuacjach.

W tym celu korzysta się z trzech lakierów – lakier baza, lakier biały i bezbarwny. Lakier baza występuje w większości wypadków w kolorze różowym lub brzoskwiniowym. Jest to lakier lekko mleczny, nadający całości naturalnego wyglądu. Lakier biały przeznaczony jest dla końcówek paznokci, żeby podkreślić ich specyficzny kształt. Na sam koniec korzysta się w głównej mierze z bezbarwnego lakieru, jaki nie tylko ma dać rezultat porywającego nabłyszczenia, jakkolwiek w głównej mierze ma działanie wzmacniające. To właśnie dzięki temu french manicure utrzyma się zdecydowanie dłużej. Jedno jest miarodajne – o paznokcie, nie ważne, czy ozdobione czy nie – należy dbać.