Oferty wynajmu busów nie opiera się tylko wyłącznie o podróże krajowe. Coraz to częściej aranżuje się wyjazdy międzynarodowe, bo jak się okazało istnieje pewien paradoks. Polega on na tym, że ceny kosztu utrzymania tygodniowego w motelach lub hotelach za granicą są niższe aniżeli w Polsce. Internacjonalny przewóz osób koncentruje się w zasadzie o kraje będące na szczycie zainteresowań turystycznych. Wymienić tu wolno kraje bałkańskie, Włochy, Francję, Niemcy i Hiszpanię, Grecję i Portugalię – chociaż najpopularniejsze są busy do Niemiec Wrocław.

Jak najbardziej na życzenie wielu klientów wolno wynająć busy do Czech oraz Słowacji, dokąd z rozmaitych części Polski jest znacznie bliżej niż do krajów wcześniej wymienionych. Zdarzają się wypadki wynajmu busów do Anglii czy Skandynawii, niemniej jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami związanymi albo z przeprawami promowymi lub z zagospodarowaniem kolei jeżdżącej pod Kanałem La Manche.

Oferuje się również wynajem busów na tereny wschodnie, a w następstwie tego na Ukrainę i Litwę, które w dalszym ciągu radują się popularnością szczególnie pośród starszego pokolenia. Razem ze wzrostem współpracy politycznej Polski z krajami Unii Europejskiej nastąpił przełomowy moment otwarcia granic wszystkich krajów członkowskich – oto busy-wroclaw. To właśnie dzięki temu karkołomny do tej pory system celny i graniczny został obniżony do minimum, dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ towarów oraz osób.

Międzynarodowy przewóz osób, który do momentu otwarcia granic wymagał nie tylko wyjątkowych dokumentów, jakkolwiek i innych formalności osiągnął apogeum w zakresie liczby ludzi przekraczających granice pojedynczych państw. Na Śląsku razem z otwarciem granic zwiększyła się liczba korporacji proponujących usługi z zakresu transportu, co za tym idzie konkurencja była widzialna na każdym kroku. To naturalnie dzięki temu różnorodność cenowa i rozpiętość modeli busów przyciągała bądź wręcz odpychała potencjalnych kontrahentów. Miało to też wpływ na przyszłość niejednej firmy, która zdołała lub się podnieść bądź upaść. Zdarzało się tak, że odpowiednio prosperująca korporacja zakłada swoje filie w innych rejonach kraju lub też nawet zagranicą.