Obszerny tematycznie serwis, na którym umieszczone są najważniejsze informacje o mieście Kołobrzeg na jakim w dodatku udostępniane są aktualności sprawia, że zaglądają w to miejsce na równi mieszkańcy Kołobrzegu, jak i osoby, które na przykład planują do Kołobrzegu przyjechać w najbliższym czasie. Miejski Portal Informacyjny kołobrzeg jest też wyłączną na terenie miasta telewizją online. Wszystkie zdarzenia, z różnych dyscyplin publikowane są dla internautów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Zwłaszcza doceniają to osoby zameldowane w Kołobrzegu. Motto portalu brzmi: ‘Miasto na wyciągnięcie ręki!” i stwierdzić trzeba, że jest w tym wiele prawdy. Wielokierunkowy system przekazywania wiadomości obejmuje nie tylko artykuły, ale też zdjęcia, czy wideo. Jako, że znacznie więcej osób korzysta z sieci, nie zabraknie tutaj internautów.

Rzetelność oraz zaangażowanie twórców serwisu sprawiają, że zaprezentowany portal jest znany i chwali się dużą liczbą odwiedzin. Każdy, kto chciałby dowiadywać się czegoś na temat tego, co teraz dzieje się w Kołobrzegu zrobi to szybko. To co znajduje się w serwisie jest albowiem rozdzielona na działy tematyczne. Informacje jakie się w tym miejscu znajdują obejmują: informacje o polityce, sport, kulturę, informacje z dziedziny oświaty, wydarzenia bieżące, wiadomości z konkretnych regionów, informacje o pracy, jak i ogłoszenia mieszkańców. Można też obeznać się z głównymi konferencjami, czy też felietonami.

Oddzielną kategorię stanowią informacje dla przyjeżdżających. W ten sposób rozbudowany portal sprawia, że wszyscy, którzy trafią w to miejsce będą świetnie poinformowani. Kolejnym walorem jest to, że można wymienić się w tym miejscu opiniami z pozostałymi osobami, które zamieszkują w Kołobrzegu. W ten sposób wzmacnia się rola społeczności lokalnej. Tak bogaty tematycznie portal, na jakim umieszczone są najważniejsze informacje o Kołobrzegu jest serwisem godnym zainteresowania, tak samo dla osób mieszkających w Kołobrzegu, jak i dla przyjeżdżających.