Kiedyś stolarze, jacy robili prawie wszystkim domostwom meble kuchenne, wykonywali je tylko u siebie na warsztacie, nie mając tym samym jakichkolwiek punktów sprzedaży meblowych, ekspozycji, a co dopiero salonu kuchennego, w jakim prezentuje się klika dyspozycji zabudowy kuchennej. Dzisiaj rynek jest przepełniony salonami kuchennymi, gdzie aranżacja wnętrz dostrzegalna przez oszklone ściany przyciągają przechodniów na każdym kroku. Studia kuchenne inwestują również w odpowiednie oraz prawidłowo dobrane oświetlenie, jak i w detale typu: szklanki, kubki, talerze, garnki, filiżanki lub kieliszki na wino lub ewentualnie wodę.

Projektanci aranżując wnętrze nie zapominają o żadnym szczególe, który sprawia, iż kuchnia staje się rozkoszna dla oka, a kontrahenci chcą mieć taką w domu. Tym sposobem złapany klient z pomocą projektantki kuchennej tworzy swoją osobistą aranżację mebli kuchennych, do jakich otrzymuje dużo propozycji od współpracowników studiów kuchennych. Między innymi oferuje się mu oprócz tego usługę aranży domu w kamieniu lub oprzyrządowania elektroniczne znanych marek – wypróbuj więcej na nowoczesne złote obrazy lustrzane – golden design store. Zdarzają się na lokalnym rynku nieruchomości okazje nabycia starych dworków a nawet zamków.

W szeregu przypadków wolno kupić je za małe pieniądze, niemniej jednak wykończenie oraz urządzenie tych budowli czasem przewyższa ich zakup. Mimo to wielbiciele takich obiektów inwestują w nie pokaźne pokłady pieniężne. Zatrudniają do aranżacji wnętrz projektantów specjalizujących się w urządzaniu takich nieruchomości.

Poprawnie znają się na materiałach, z których powinno się wykorzystywać przy urządzaniu takiego lokum. Wbrew pozorom aranż wnętrza takiego budynku nie należy do najprostszych, żeby wszystko grało z erą powstania budynku czy też było ogólnikowe, to potrzeba wielu dni poszukiwań słusznych mebli lub materiałów wykończeniowych.

W takich inwestycjach często architekci wykorzystują w projektach aranżacji wnętrza materiały z kamienia naturalnych – takie jak granity czy marmury. Wynika to w kilku powodów, między innymi ten materiał wykorzystywany był od zawsze w takich budowlach, a poza tym dodaje on elegancji i prestiżu pomieszczeniu.