W przemyśle na masową skalę coraz to częściej stosuje się materiały niezwykle niskiej jakości, nie zapewniające szczególnego komfortu korzystania z danego produktu, ani nie podnoszącego jego wytrzymałości, natomiast na pewno obniżające wydatki produkcji i jej czas. To istotne przede wszystkim dla tych korporacji, które działają na ciężkich rynkach jak elektronika użytkowa lub motoryzacja. Wypada dostosować artykuł w głównej mierze do możliwości finansowych przytłaczającej części kontrahentów.

W rezultacie do masowego odbiorcy zawsze trafiają towary stworzone ze słabszych składników – towary premium kosztują tudzież zdecydowanie więcej. Istotne w tym temacie jest zastosowanie właściwych materiałów – telefony wielokrotnie wyprzedawane są w plastikowej obudowie, podczas gdy dopuszczalne jest użycie wytrzymałych wzbogacanych tytanem mieszanek – rzecz zrozumiała kosztownych. Włóknina wykorzystywana do szycia najlepszych kostiumów dla pływaków nie mogą być tanie, bowiem w ich powstawanie zaangażowanych jest dużo składników, półproduktów i technologii wytwórczych, które kosztują.

Inaczej jest w wypadku tak tanich oraz powszechnych materiałów jak filc, jakich jednak oraz pole wykorzystania jest nadzwyczaj wąskie. Włókniny najbardziej kosztowne to te, jakie spotyka się tylko w produktach unikalnej klasy, wobec tego naturalnie nie każdego stać na to, by z takich materiałów korzystać – przetestuj nici przemysłowe. Większość klientów godzi się niemniej jednak świadomie na niższą jakość stroju czy sprzętu sportowego w zamian za jego zdecydowanie niższą cenę.

Firmy legendarne oraz rozpoznawalne w świecie kompetentnego sportu życzą sobie albowiem często krocie za nawet w najwyższym stopniu doniosły sprzęt, tkaniny techniczne czy strój do treningu.

Nie zdumiewa wobec tego, iż jednym ze skuteczniejszych modeli biznesowych w tym świecie jest pojętne wprowadzanie na rynek mnóstwo tańszych zamienników dla amatorów oraz ludzi chwilowo zainteresowanym daną dyscypliną sportową. Jeśli ktoś do danej dziedziny podchodzi poważnie, na pewno zna prawidłowo różnicę pomiędzy tanim zamiennikiem a profesjonalnym oryginałem.