Jest parę segmentów rynkowych, w których sprawa wykorzystywanych materiałów jest kluczowa. Nie sposób nie odnotować, iż niemal cały postęp technologiczny w ostatnich dekadach wiąże się ze skutecznym wykorzystaniem nowych materiałów w produkcji wypróbowanych towarów – gdyby nie krzem, dopuszczalne że po dziś dzień komputery nie zagościłyby na masową skalę w każdym domu. Wprowadzenie wzbogacanych tytanem i innymi pierwiastkami konstrukcji do sond kosmicznych czy wahadłowców umożliwiło znacznie efektywniejsze pokonywanie atmosfery lub przebywanie na orbicie planety, nie mówiąc o kolosalnych nakładach na zaprojektowanie oraz poprawa skafandrów dla kosmonautów. Trudno jest przedstawić sobie epokę smartfonów bez dotykowych matryc, których zaprojektowanie i wyprodukowanie od początku okrzyknięto okazałym przełomem technologicznym. To naturalnie dzięki tym wszystkim wyjątkowym projektom i ich skutecznej realizacji, dziś nie brakuje na rynku korporacji, które angażują pracę tysięcy pracobiorców oraz miliardy dolarów w badania, których celem jest ponowne poprawienie jakiegoś materiału – efekty odnajdziesz na witrynie internetowej tkaniny ogrodowe.

Oczywiście od czasu do czasu kłopotem jest jedynie brak pomysłów, czego dowodem jest choćby niesamowity sukces, czy raczej powtórna młodość, materiału niesamowicie wysłużonego oraz w szeregu przypadków kojarzonego z brudem i biedą. Filc, który nigdy nie kojarzył się z dodatkami modowymi czy ubraniami, dziś po raz kolejny jest masowo stosowany a sprzedaż torebek czy kolczyków z jego wyeksploatowaniem drastycznie wzrasta. Są to jednocześnie projekty niesamowicie szczegółowo wykonane, zawsze zgodnie z zasadami ręcznej produkcji – za którą naturalnie płaci się zdecydowanie więcej. Kłopotem czasami są niemniej jednak ograniczenia finansowe, jakie stoją przed kontrahentami oraz dlatego nie zawsze optymalne z biznesowego punktu widzenia jest to, co najbardziej dopracowane.

Firmy sprzedające dziesiątki różnych modeli samochodów czy komputerów świetnie wiedzą, że muszą mieć w ofercie oraz samochody wyjątkowo eleganckie, w których wszelkie włókniny wykonane są z najwyższej klasy składników i z niezwykłą precyzją dopieszczone do granic możliwości, jak oraz te, w jakich tanie i niesłychanie pospolite tkaniny techniczne zagwarantują szybki czas produkcji towaru i jego niską cenę. Dostępność telefonów pionierskiej generacji, tak samo jak tanich samochodów, zwiększyła się znacznie w ogromnej mierze dzięki istotnej dostępności nowych materiałów oraz tkanin.