Flory lecznicze posiadają ciąg różnorodnych właściwości. Zioła zawierają w głównej mierze liczne minerały, witaminy oraz mikro- oraz makroelementy, jakie poprawiają oraz regulują pracę całego organizmu ludzkiego. Jednakowoż dzięki pomocniczym substancjom roślinnym zioła uzyskują swoje drogocenne działanie, jakie powoduje, że w szeregu przypadków używane są w medycynie. Jest parę typów ziół, które posiadają określone właściwości i substancje chemiczne w swoim składzie. Są to relacje śluzowe, relacje flawonowe, azuleny, garbniki, saponiny i pektyny.

Przedsięwzięcie związków śluzowych jest natłuszczające i przeciwzapalne. Przeciwzapalnie działają również olej cbd z grup azulenów, garbników i pektyn. Azuleny aktywują gojenie się ran, w następstwie tego sporządza się z nich kompresy oraz maści. Z kolei garbniki słyną ze własnego przedsięwzięcia ściągającego oraz bakteriobójczego, ze względu na jakie wielokrotnie użytkuje się je w medycynie.

Związki flawonowe intensyfikują czynności regeneracyjne w organizmie, natomiast saponiny wspierają działanie innych elementów przez zwiększanie przepuszczalności błon śluzowych. Pektyny tudzież działają łagodząco, ściągająco oraz kojąco na rany. Z uwagi na trudną kondycje służby zdrowia oraz wysokie ceny farmaceutyków, leczenie umowne wymaga dużej cierpliwości oraz pokaźnego portfela. W poszukiwaniu przyjaźniejszych zarobków wielu lekarzy specjalistów wyjeżdżą za granicę. Teraz ich liczba jest zanadto mała, w porównaniu z liczbą chorych. Stereotypowy pacjent czeka na wizytę u lekarza profesjonalisty od 3 do nawet ponad 6 miesięcy.

Wymusza to konieczność zasięgnięcia rady w gabinetach prywatnych, co oprócz tego podnosi koszty leczenia. Na wizytę dostać się jest coraz trudniej, a zakup leków to wydatek nadmiernie duży dla emerytów, rencistów, jak i zwykłego Polaka. Farmaceuci ostrzegają, że pacjenci pozyskują tylko medykamenty, jakich faktycznie potrzebują, pomijając także istotne w trakcie leczenia suplementy. Wszystko to sprawia, iż pacjenci zwracają się coraz znacznie bardziej w kierunku medycyny naturalnej. Wielką renomą cieszą się zioła i lekarstwa wytwarzane na ich bazie. Ich zastosowanie bez ustanku rośnie. Zioła nie są już traktowane jedynie jako przyprawy, bądź źródło olejków eterycznych. Stają się nieodzownym elementem medycyny.