Zalety trójwymiarowych wizualizacji wnętrz i mebli

Pomoc architekta wnętrz jest dzisiaj powszechnie wykorzystywana. Jednak bardzo często okazuje się, że tradycyjny projekt nie jest wystarczający. Dlatego też popularniejsze stają się wizualizacje trójwymiarowe. Zobacz czym się charakteryzują oraz jakie zalety posiadają.

Wizualizacja wnętrza polega na przeniesieniu wyglądu realnego obiektu do przestrzeni wirtualnej. Możemy zobaczyć na ekranie jak poszczególne elementy wyposażenia będą komponowały się z całym otoczeniem. W ten sposób możemy przedstawiać całe wnętrza lub tylko poszczególne meble. To dobre rozwiązanie nie tylko dla klientów. Wiele sklepów czy producentów mogą w ten sposób prezentować swoją ofertę na stronach internetowych. Do niedawna możliwe były wyłącznie wizualizacje dwuwymiarowe, które nie były tak dokładne i szczegółowe.

Tworzenie wizualizacji odbywa się zazwyczaj od stworzenia modelu konkretnego obiektu, który nas interesuje. Następnie wybiera się materiały i tekstury, które będą użyte do wykonania poszczególnych części. Efekt końcowy zależy od odpowiedniego stworzenia modelu oraz od sposobu naniesienia elementów. Wizualizacja musi być następnie wykadrowana i właściwie oświetlona. Wiele oczywiście zależy od rodzaju projektu. W ten sposób uzyskujemy trójwymiarową wizualizację, która wiernie odzwierciedli wygląd wnętrza czy mebli.

Zalety wizualizacji 3D

Aby dowiedzieć się czy zaprojektowana przez nas (czy przez architekta) aranżacja wygląda dobrze możemy skorzystać z wizualizacji trójwymiarowej. Dzięki temu możemy zobaczyć jak prezentują się wybrane meble w danym pokoju. Głównym plusem tego rozwiązania jest to, że możemy zmieniać wygląd oraz ustawienie poszczególnych przedmiotów. W ten sposób szybko i łatwo zdecydujemy się jak właściwie zaaranżować poszczególne pomieszczenia.

Nie istnieje ryzyko, że zakupione sprzęty oraz meble będą nieodpowiednie do danego wnętrza. Dzięki trójwymiarowej wizualizacji możemy dokładnie sprawdzić wszystkie detale dotyczące wielkości, kształtów czy kolorystyki oraz faktur. To zdecydowanie ułatwia wybór podczas zakupu poszczególnych mebli czy materiałów.

Wizualizacja trójwymiarowa pozwala na stworzenie projektu, który będzie przypominał fotografię. To oznacza, że będzie on wyglądał bardzo naturalnie, co także ma znaczenie podczas oglądania takich projektów. Im większa realność, tym łatwiej wyobrazić nam jak będzie wyglądał efekt końcowy mieszkania. Możliwość stworzenia tak realnego projektu stanowi również duże ułatwienie dla osób wykonujących poszczególne wizualizacje. Wykonanie fotografii mogłoby być o wiele trudniejsze i bardziej skomplikowane.

Bardzo szybko możemy wprowadzać wszelkie poprawki. Edycja pozwala skorygować błędy i usunąć wszelkie usterki. W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale także pieniądze. Dzięki wizualizacji możemy dokładnie przejrzeć wszystkie rozwiązania i zastanowić się nad ich funkcjonalnością. Poza tym precyzyjniej będziemy mogli określić ilość potrzebnych materiałów wykończeniowych.

Trójwymiarowe wizualizacje wnętrz, fotografia mebli i wiele innych – sprawdź stronę foto-meble.pl

Post Comment