Sprzęty meblowe odgrywają wiele niezmiernie ważnych funkcji również w życiu prywatnym oraz zawodowym. Służą one przede wszystkim do wyposażania wnętrz domów, mieszkań a też biur i miejsc użytku publicznego. Meble mają różnorodne kształty oraz rozmiary. Wykonywane są z różnych materiałów i w przeróżnym stylu. Wyrazistymi funkcjami mebli są: możliwość przygotowywania oraz spożywania na nich posiłków, pracy, wypoczynku, przechowywania przedmiotów. Tę funkcjonalność bierze się pod szczególną uwagę, wybierając je do mieszkania lub domu. Meble o przeznaczeniu biurowym mogą, a nawet muszą spełniać znacznie więcej funkcji.

Powinny być one nośnikiem informacji. Na przykład ekskluzywne meble gabinetowe. Bezdyskusyjnymi funkcjami tych mebli jest odpowiednie urządzenie miejsca pracy. Niemniej jednak materiał z jakiego są one wykonane, ich kolor, wielkość oraz kształt oraz układ w pomieszczeniu przekazują danej osobie wiadomości, czy właściciel gabinetu jest figurą nowoczesną czy też o wiele bardziej przywiązaną do tradycji, jaki jest jego stosunek do osoby zwiedzającej gabinet.

Najważniejsze w sypialni jest łóżko, albowiem to na nim spędzamy przeciętnie jedną trzecią swojego życia. Nie zapominajmy w następstwie tego, aby było w głównej mierze praktyczne. Wybór mebli zależy od naszych upodobań. Jeżeli chcemy, by sypialnia wyglądała nowocześnie, powinniśmy sprawić, by pomieszczenie wydawało się jasne i przestronne. Elitarne meble do sypialni typu Furniture powinny być łatwe, bez wielu szuflad, wnęk i szklanych drzwi.

Meble tego rodzaju powinny być jedno lub ewentualnie dwukolorowe, bez jakichkolwiek ozdób. Wolno dobrać do nich kilka akcesoriów na przykład aluminiowych bądź też szklanych, jakie razem z meblami będą tworzyć chłodny, a równolegle wyrafinowany styl. Sypialnia jest miejscem, do którego ucieka się od powszednich obowiązków, gdzie jesteśmy w stanie posiedzieć, poczytać książkę, odpocząć, skutkiem tego bardzo istotna jest również kolorystyka.

Najporządniej jest relaksować się w jasnych pomieszczeniach, zwłaszcza błękitnych i zielonych. W owym czasie kolor ścian lub mebli da nam energię na cały dzień i wpłynie na nas optymistycznie. Sypialnię należy w takim razie tak urządzić, żeby z radością w niej przebywać i odpoczywać.