Jakikolwiek rejs musi bez jakiegokolwiek ale posiadać z góry ustalony plan, który będzie mówił po jakich miejscowościach i przystaniach będzie wolno się przejść, jeżeli się wybierze taki a nie inny rejs. Takie rejsy wycieczkowe bez jakiegokolwiek ale muszą mieć zaplanowany każdy dzień i jakąkolwiek sekundę w takim dniu, że by ludzie, którzy będą się decydowali na to, czy dany rejs sobie wykupić, czy również nie wiedzieli co ich czeka oraz czy są to atrakcje, jakie ich w pełni satysfakcjonują, czy również niemniej jednak czas będzie poszukać jakiejś innej, znacznie bardziej dla nich dostatecznej oferty.

Jakiekolwiek rejsy po morzu muszą bez żadnego ale posiadać zapewnione wszelkiego rodzaju atrakcje, ponieważ inaczej ludzie raczej takiego rejsu nie wybiorą i muszą to posiadać podane do wiadomości, bowiem inaczej ludzie nie wiedzieliby na co się piszą. Taki plan koniecznie musi być dostępny dla innych osób do wglądu, jako że inaczej nie potrafiliby oni podjąć żadnej solidnej decyzji, jaka mogłaby dotyczyć ich podróży, nie wiedzieliby się również jak przygotowywać do rejsu, na przykład jakie ubrania ze sobą zabrać.

Każdy kto podejmuje się planowania rejsów wycieczkowych, musi posiadać świadomość, iż jest to dość ciężkie wyzywanie, jako że ludzie, jacy korzystają z takich rejsów, to dosyć potrzebująca klientela, jaką jest niezwykle ciężko zadowolić, a co za tym idzie, nie każdy powinien się decydować na to, by się podjąć takiego zadania. Wszelkie rejsy wycieczkowe, są zwłaszcza ciężkie do zorganizowania, w następstwie tego że ludzie oczekują wybitnie wielu atrakcji, każdego dnia innej, jako iż inaczej taki rejs byłby po prostu zwyczajnie nudny.

Nie jest łatwo na każdy dzień eskapady zorganizować coś oryginalnego, tym bardziej, że tego typu rejsy po morzu trwają dość długo – więcej o tym na rejs fiordy. Mimo to osoby, które już są zatrudniane do planowania takich wycieczek, to są ludzie najlepsi w swoim fachu, tryskający pomysłami, bo takie rejsy są drogie, a co za tym idzie, każdy się spodziewa, że za cenę jaką będzie się musiało zapłacić, również będzie się miało zagwarantowane wszystko co perfekcyjne oraz kapitalną rozrywkę. Jest to wymóg, jako iż cena takich wycieczek jest nadzwyczaj wysoka.