Reklamy jesteśmy w stanie wykorzystać na wiele sposób. Rekomendowanie ofert, promocji, obniżenia cen w sklepach. Wykorzystanie reklamy do propagandy czy również do zwiększania świadomości kontrahenta na temat danej marki też jest ważne. W szeregu przypadków reklamy społeczne poruszają tematy kłopotliwe dla naszego społeczeństwa i dla naszego świata. Tym samym uwzględniamy wiele wykorzystań oraz wiele zastosowań reklamy. Ktokolwiek niemniej jednak może to inaczej odbierać. Wobec tego nie wszyscy tak samo się do tego dobiorą. To pod pewnym względem ma okazję być kiepskie, bo nie każdy tak samo do tego podchodzi. Pomimo to, nie musimy przesadzać z tą rozbieżnością. Każda reklama powstrzymuje pod pewnym względem aspekt skojarzeń czy też innych takich pomysłów. Tym samym zastosowanie sprowadza się jedynie do jednego. Cel właściciela oraz inwestor, jaki angażuje się w stworzenie takiej reklamy też jest istotne. To od tego celu zależy, z jakim wariantem reklamy mamy do czynienia. Nie każda przecież jest taka sama, a co za tym idzie- nie każda będzie tak samo użytkowana.

Reklamy jesteśmy w stanie spotkać niemalże wszędzie. Tym samym bez przeszkód możemy wykorzystać reklamy w nawet w najwyższym stopniu niepospolitym miejscu – na przykład długopisy z grawerem. Niemniej jednak nie można przesadzać. Co jest najważniejsze w miejscu umieszczenia takiej reklamy? Musi ono być porządnie zaludnione i przepełnione ludźmi, którzy automatycznie zaintrygują się taką reklamą. Musi to być miejsce zauważalne, bo w przeciwnym razie geneza takiej reklamy nie będzie stosowana. To mija się z celem, wobec tego nie będzie porządnie rozpatrywane. Pomimo to, nie każdy tak samo utożsamia się z takimi zaleceniami, a tym samym nie każdy będzie ingerował w te sprawy.

Wypada mieć na uwadze fakt, że spotkać reklamę to żadna sztuka. Mimo to dostosować się do niej lub też ją zrozumieć to już znacznie poważniejsze zagadnienie. Dlatego nie każdy tak samo do tego podchodzi i nie każdy będzie starał się tak w to wszystko ingerować. Spotykamy reklamę praktycznie wszędzie. Media czy również nasze środowisko dają miejsca do tego, by taką reklamę wykorzystać.