Podróżując w góry zastanawiamy się, gdzie przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, który mu się podoba. Mało jest ludzi, którym starczy namiot lub przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to w większości wypadków młodzi ludzie, który są rządni przygód. Niemniej jednak dla osób dojrzałych, z maluchami namiot nie jest pod żadnym pozorem praktyczny. Domek kempingowy lub pokój w małym, familijnym domku gościnnym też nie jest rozwiązaniem problemu, gdy powinniśmy przygotować posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a następnie także posprzątać po tym jedzeniu. Jesteśmy przecież na urlopie, w związku z tym chociaż w tym czasie odpuśćmy sobie kucharzenie oraz sprzątanie oraz rozpocznijmy korzystać z wygód, jakie oferuje nam szeroki rynek hotelarski w naszym kraju. Hotel jest komfortowy, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeżeli nie będzie się nam pragnęło wychodzić z naszych czterech ścian, room service przyniesie nam kolację do pokoju.

Nieróbstwo nie jest dobre, niemniej jednak raz w roku możemy i z niego skorzystać, by spokojnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu i wypocząć po długich oraz wyczerpujących spacerach – skutkiem tego wypróbuj pokoje gościnne Kościelisko. Planując narty w górach nie wystarczy jedynie wskoczyć w samochód, w którym spakowane są już nasze narty oraz kijki. Warto pomyśleć także o noclegu oraz to najlepiej zarezerwować sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed wyjazdem w góry. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, więc nie oczekujmy po tanim noclegu Bóg wie jakiego komfortu.

Najpewniej będzie musiał nam wystarczyć pokój wieloosobowy bez własnej łazienki w jakimś podrzędnym pensjonacie, gdyż te lepsze oraz tanie będą już dawno zarezerwowane. Najważniejszym rozwiązaniem kłopotów w tego typu sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam z pewnością wynajdziemy coś dla siebie oraz w głównej mierze z łazienką tylko do prowadzonej przez nas dyspozycji. Jeżeli jednak wiemy, iż pojedziemy na narty, gdy tylko spadnie śnieg, pamiętajmy, by zatelefonować bądź napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wtedy nie przyjemnych sytuacji oraz spania w brzydkim, małym pensjonaciku, jaki nie oferuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Wcześniejszy telefon do hotelu zapobiegnie wypatrywania na gwałt noclegu.