Przechadzając się w swobodnej chwili po każdym salonie meblowym w poszukiwaniu wygodnego łóżka spełniające nasze wymagania nietrudno o zawrót głowy. My, kobiety – tak samo jak w innych strefach życia – z całych sił staramy się na ogół pogodzić przyjemne, ładne oraz przydatne. Nasze łóżko więc też powinno być właśnie takie. O wygodzie łóżka w dużej mierze decyduje materac, który jest ważny nie tylko ze względu na nasz komfort, lecz jest również zdrowie. Materace są wybitnie przeróżne, jednak to na co należałoby zwrócić uwagę to w pierwszej kolejności materiał, którym wypełnione jest jego wnętrze – tutaj. To ono będzie w głównej mierze decydować o tym, czy nasze nowe łóżko zagwarantuje nam spokojny sen i czy wyśpimy się na nim zawsze, nawet śpiąc zaledwie parę godzin na dobę.

Właściwe wypełnienie materaca gwarantuje bowiem zdrowe ułożenie kręgosłupa. Bazowym błędem popełnianym przez konsumentów zwykle jest kupowanie materaca, który w istocie nadwyręża rdzeń kręgowy.

Chwilowo na rynku produkuje się przeróżnego typu materace, z których każdy ma defekty oraz walory. To, który wybierzemy w ogromnej mierze zależy od naszych oczekiwań. Najnowsze badania jednoznacznie wskazują, że coraz więcej osób prowadzi praktyczny, siedzący tryb życia. Ma to oczywiście swoje walory, ale ma też znaczny minus – poważnie szkodzi naszemu kręgosłupowi.

Jednak jak się okazuje nie tylko wielogodzinne siedzenie przed komputerem w pracy czy w szkole, brak ruchu w tym trwałej aktywności fizycznej ma wpływ na nasz kręgosłup. Winne często jest również łóżko, przeważnie stworzony przez nas materac. Krótko mówiąc zły wypoczynek na niekomfortowych i źle dopasowanych materacach to zabójstwo dla stworzonego przez nas kręgosłupa, ponieważ w istocie nie pozwalamy sobie na realny wypoczynek.

No poprawnie, niemniej jednak materace są różne i obecnie na rynku można spotkać co najmniej kilka przeróżnych rodzajów. Na co wobec tego warto w głównej mierze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na materiał, którym dany materac został wypełniony. Bowiem to czy wnętrze materaca składa się z gąbki czy ze sprężyny zasadniczo będzie generowało położenie naszego kręgosłupa w trakcie snu. Nazbyt twarde legowisko powiększy nasze bóle, a nazbyt miękkie wcale nie uczyni, że się wyśpimy. Mimo wielogodzinnego snu jesteśmy w stanie być bezustannie senni.