Posiadając ogród, lub działkę, pragniemy się weselić ładną zielenią, przebywając na takim obszarze. Zwłaszcza zaś wówczas, gdy nie mieszkamy bezpośrednio w domku, jaki będzie się znajdować na takiej przestrzeni. Mimo to może być to kłopotliwe, kiedy zamiast na przykład pięknego zielonego trawnika, będziemy mogli dostrzec krecie kopce. Na pewno nie ma o wiele bardziej okropnego widoku, tym o wiele bardziej, jeśli niezwykle błyskawicznie przekonamy się o tym, że intruza pod żadnym pozorem nie będzie łatwo wystraszyć oraz przegnać z ziemi. W jaki sposób poczytamy na różnych stronach, sposobów jest całe co niemiara, jednak nie wszelkie się zawsze sprawdzają.

Wygląda w następstwie tego na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz postępować zgodnie z metodą prób oraz błędów. Jednym z rozwiązań, jakie warto wypróbować, może być specjalna siatka na krety, którą umieszcza się pod trawnikiem. W ten sposób udaje się efektywnie walczyć z tym szkodnikiem, a jednocześnie siatka jest niewidoczna, w następstwie tego nie szpeci wyglądu działki, lub ogrodu oraz trawnik może nam służyć do tego, w jakim celu został zasiany. Jeśli będziemy zaś pragnęli przepędzić kreta siłą, czy nawet przemocą, musimy pamiętać o tym, że jest to zwierze pod ochroną, zatem takie działania są zabronione. Opcją dla siatki mogą być rozmaite preparaty chemiczne, jakich zadanie polega na przepędzeniu takiego stworzenia, na przykład za pomocą reprezentatywnego zapachu. Niemniej jednak z reguły dzieje się tak, że kret potrafi się uodpornić oraz wybitnie błyskawicznie wszystko powraca do sytuacji sprzed zastosowania jednego z takich preparatów.

Inną możliwością może być próba wystraszenia intruza z wykorzystaniem sił natury. W praktyce będzie to świadczyć wykorzystanie siły wiatru, by poruszała przygotowany poprzednio wiatrak. W momencie, kiedy tak właściwie wiatr będzie dmuchać w jego skrzydła, powinien rozpocząć się obracać i sprawiać przy tym hałas i wibracje. W pewnych momentach taka metoda daje skutek, więc warto wziąć ją pod uwagę, tym bardziej, że nie wiąże się ona z dużymi kosztami i można taki wiatrak zamontować dokumentnie tam, gdzie spodziewamy się obecności kreta.