Małe dziecko wymaga szczególnej opieki. Chociaż zanim nie zacznie sam chodzić, sporo czasu spędza na rękach mamy lub ewentualnie w łóżeczku, to jednakże potrzebne jest coś, w czym bez uszczerbku będziemy w stanie transportować dziecko. Z malutkim dzieckiem wypada wychodzić na częste spacery, gdyż wzmacnia to jego system immunologiczny. Wskutek tego każdemu rodzicowi potrzebny jest wózek. W tej sprawie nie mamy co narzekać, albowiem wózki dziecięce to aktualnie niezły biznes oraz jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W pierwszej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, jakie mają być nim przewożone. Istnieją bowiem wózki bliźniacze, w jakich jeździć może dwójka dzieci. Mogą one być usadzone obok siebie czy też jedno za drugim.

Naturalnie wózki dobieramy również do wieku i wielkości potomka. Głębokie wózki na dużych kołach przeznaczone są dla maluszków-dzidziusiów oraz niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, które opanowały już zdolność siedzenia, można przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niezwykle ważne jest, żeby uczynić hamulce w wózku i zadbać o to, by był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla optymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy właścicielami samochodu, to żeby pewnie transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce powinny być zgodne z normą, żeby gwarantowały optymalne bezpieczeństwo – przetestuj wobec tego propozycję na recaro easylife. Przewożenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, lecz wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, jakie nie ukończyło 12 lat oraz ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi jeździć w foteliku zapięte pasami. Duża grupa rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, który po odczepieniu od stelaża jest równocześnie nosidełkiem i fotelikiem samochodowym. Wybierając słuszny wózek oprócz wygody dziecka weźmy także pod uwagę stworzony przez nas styl życia-jeśli jesteśmy wybitnie ruchliwi, mobilni, na pewno sprawdzi się u nas wózek składany.