Tak w rzeczywistości trudno jest powiedzieć, czym odpowiednio jest uroda. Najprościej jesteśmy w stanie ją powiązać z wyglądem zewnętrznym kobiety, czy mężczyzny. Przede wszystkim modelki, kreatorzy oraz projektanci wyznaczają kanony piękna.

Czasopisma i Internet są pełne fotografii kobiet, które narzucają damskiej części społeczeństwa najbardziej korzystny i cieszący się najogromniejszym uznaniem oraz zainteresowaniem rodzaj urody. Kobiety oczywiście czerpią z tych źródeł inspiracje oraz próbują za wszelką cenę i różnymi sposobami wpasować się w te kategorie i wymogi. W pewnych sytuacjach potrzebuje to od nich dużo wysiłku, nie jedynie fizycznego, jednakowoż także psychicznego. Uroda, nasz wygląd zewnętrzny nie powiada o tym jacy jesteśmy. Co umiemy zrobić, na czymś się znamy oraz ile wiemy.

Jakkolwiek pewno zanim społeczeństwo, a szczególnie jego męska część dotrze do takiego konsensusu minie jeszcze trochę czasu. Prawdziwością jest, że wygląd zewnętrzny ma obecnie niezmiernie duże znaczenie. I osoby uznawane za ładne mają niekiedy lżej oraz łatwiej w życiu – weryfikuje to gabinet kosmetyczny tychy. Kobiety przede wszystkim wykorzystują swoje atuty zewnętrzne. W środkach masowego przekazu, czasopismach, Internecie oglądamy w głównej mierze zdjęcia ślicznych kobiet. Głównie modelek cieszących się nienagannym wyglądem.

Teraz wszędzie rekomendowana jest szczupła sylwetka, gładka, czysta cera. Kobiety poddają się rozmaitym zabiegom, by takie rezultaty zdobyć. Od czasu do czasu nawet ciało swoje zmieniają przy pomocy operacji plastycznych i innych zabiegów wykonywanych przy pomocy skalpela. Faktycznie to wymaga od nich sporo wyrzeczeń, cierpliwości i pracy. Wysiłku nie wyłącznie fizycznego, niemniej jednak także psychicznego. Bo jest to również walka z samą sobą. Ze swoimi lękami i kompleksami. Bo oczywiście takim zabiegom poddają się zazwyczaj kobiety, jakie przez wiele lat nie umiały zaakceptować siebie oraz własnego wyglądu. Tak w zasadzie stosowny wygląd ułatwia nam także życie. Pomaga dostać lepszą pracę, pozyskać przyjaciół i poszerzyć swoje życie towarzyskie. Uroda aktualnie ma wielkie znaczenie. Każdy o tym wie oraz wskutek tego próbuje wbić się w obowiązujący kanon. Nawet jeżeli wiąże się to z długą rehabilitacją po zabiegach.