Ślub to w głównej mierze bardzo ważne przeżycie dla młodych, właśnie dlatego też młodzi pragną by ten dzień wyglądał jak najlepiej, albowiem będą go wspominać do końca swojego życia. Jednak żeby wyglądało to wszystko jak najlepiej należy wszystko dobrze zorganizować, co pochłania na pewno sporo czasu. Mimo to jeśli jest to dla młodych tak istotne to nie będzie im w ogóle żal poświęcać cały swój wolny czas na przygotowania do ślubu, ponieważ powinna być to dla nich jak w największym stopniu przyjemność. Najwięcej czasu z pewnością jest potrzeba na znalezienie fotografa, bo fotografów jest w rzeczy samej sporo na polskim rynku, jednakże nie wszyscy są kompetentni, i aby odkryć tego doświadczonego należy sporo czasu.

By fotografik był obeznany powinien z pewnością posiadać jak perfekcyjny sprzęt fotograficzny, którym będzie robić fotografie najwyższej jakości, powinien posiadać osobowość, albowiem gdy jej nie będzie posiadał to z pewnością nie będzie można się z nim dogadać w żadnej sprawie. Istotne też jest aby fotograf posiadał jak najlepsze umiejętności fotograficzne – na przykład Paweł Seelieb. Dziś młodzi ludzie kiedy planują wyjść za mąż błyskawicznie zastanawiają się nad data ślubu, ponieważ żeby odpowiednio zorganizować wszystko potrzeba sporo czasu, wskutek tego datę również wypada wybrać sporo prędzej.

Przede wszystkim znaczący jest wybór sali weselnej oraz fotografa, albowiem na te najlepsze jest zawsze najwięcej chętnych, niemniej jednak nikt się nie dziwi, bo każdy pragnie żeby ten najistotniejszy dzień w życiu wyglądał jak najporządniej. Mimo to żeby załatwić sale perfekcyjną i najlepszego fotografa należy się już starać nad tym mnóstwo prędzej, co najmniej rok czy dwa lata na przód.

Porządny fotograf na pewno zrobi nam porządnej jakości zdjęcia, które w późniejszym czasie kiedy będziemy na nie spoglądać będą nam miło przypominać o tym perfekcyjnym dniu. Żeby zdjęcia wyglądały jak najodpowiedniej na pewno fotograf powinien posiadać solidnej jakości sprzęt, oraz w głównej mierze powinien mieć jak najlepsze umiejętności w wykonywaniu fotografii w owym czasie z pewnością możemy być pewni, że zdjęcia będą wykonane jak najlepiej i żeby były jak najlepszej jakości.