Jedną z dziedzin, w jakiej prędki postęp technologiczny gra obfitą rolę jest oczywiście elektronika. Dzięki niej możliwy jest rozwój innych, niezbędnych w powszednim życiu sfer gospodarki, takich jak: produkcja, widoczny każdego dnia transport, przemysł itp. Nasi dziadziusie, a nawet rodzice zapewne pamiętają jeszcze czasy, w jakich posiadanie żadnego urządzenia elektronicznego było totalnie niemożliwe i graniczyło z cudem. Swego rodzaju luksusem było posiadanie tylko odbiornika telewizyjnego. Na szczęście czasy całkowicie się zmieniły i to właśnie dzięki postępowi cywilizacji w czasie obecnym bez kłopotu wolno nabyć wszelkiego typu urządzenia elektroniczne.

Dzięki najnowszym technologiom mają one coraz mniejsze wymiary i spełniają coraz więcej misji. Wolno ujrzeć to na przykładzie telewizorów, w jakim miejscu niezwykle modne są dziś wielkie ekrany lcd lub też plazmowe, wieszane na ścianach. Powstaje niemało odtwarzaczy przenośnych, bez kłopotu mieszczących się w kieszeni, a dzięki jakim w każdej chwili jesteśmy w stanie nasycać się ukochaną muzyką czy też obejrzeć fajny film. Z tego względu, iż dostępnych jest dużo sfer przemysłu, najporządniej byłoby zająć się tą kategorią w sposób całkowity.

W każdej z nich w znakomity sposób współpracują ze sobą ludzie i machiny, co daje niesłychanie obszerną wydajność produkcyjną lub też wydobywczą. Wszelkie technologie oparte są różnych zasadach działania – sprawdź przegląd separatorów. Przemysł wydobywczy coraz częściej użytkuje zaawansowane machiny, po to aby człowiek nie musiał schodzić pod ziemię, albowiem istnieje tam obszerne ryzyko zawalenia. W produkcji również większość czynności wykonują wszelkie urządzenia sterowane cyfrowo, lecz sam proces programowania musi zostać wykonany przez człowieka. Z tego względu, iż przemysł jest najsilniejszą sferą gospodarki w każdym kraju na świecie, musi pracować przez całą dobę. Wiadomym jest, iż sam człowiek nie dałby temu rady, w następstwie tego z pomocą przychodzi nam elektronika. Najważniejszym czynnikiem jest fakt, iż tego typu machiny wykonują nawet, a w szczególności bardzo skomplikowane oraz małe operacje, w jakim miejscu oko ludzkie jest zawodne. Dzisiejsze technologie pozwalają tworzyć coraz poprawniejsze oraz mniejsze wyroby, lecz również niebywale duże konstrukcje.