Najodpowiedniej jest powiązać rozkoszne, z użytecznym. Oficjalnie w wielu przypadkach tak oczywiście się dzieje. Ma być szkolenie, w następstwie tego w miejscach, w jakich organizowane są imprezy firmowe rzeczywiście wynajmowana jest sala konferencyjna i uczestnicy z niej korzystają. Czasem jest to szkolenie, nieraz coś podobnego. Jakkolwiek zawsze wieczorem odbywają się w następnej kolejności imprezy firmowe. Te mają już bogaty charakter. Przeważnie są połączone z ceremonialną kolacją i morzem alkoholu, co sprawia, że uczestnicy zawsze bawią się nienagannie. Nieraz zdarza się tak, że taki wyjazd integracyjny jest rzeczywiście połączony ze szkoleniem, jakie nawet bywa, że trwa zanadto długo. W takich wypadkach nie można się nazbyt długo i zanadto odpowiednio pobawić, ponieważ rano wypada wstać i być przytomnym na szkoleniu.

Firma aranżuje, w związku z tym nie da się go uniknąć, bowiem każdy uczestnik jest z tego następnie rozliczany. Bez względu na to, czy impreza integracyjna ma zakres szkolenia, czy nie, uczestnicy z reguły posiadają przyciągające wspomnienia. Wiele zależy od tego, lub zarząd firmy zamierza zorganizować szkolenie w mieście, w którym ma własną siedzibę, czy chce tym razem postawić na wyjazd, nawet daleki. Imprezy firmowe z reguły porządniej się udają, kiedy tak właściwie są wyjazdowe, tym bardziej, jeżeli jej organizatorom zależy na prawdziwej integracji – tu rekomendujemy City Hall – Imprezy Firmowe Warszawa. Jeśli szkolenie oraz wieczorna kolacja mają miejsce w mieście, z jakiego pracobiorcy pochodzą, to po zakończeniu rozejdą się do swoich domów.

Gdy imprezy firmowe są organizowane razem z wyjazdem do hotelu, najpoprawniej wybitnie oddalonego od siedziby firmy, wszystko jest wtenczas ciekawsze. Uczestnicy zdecydowanie bardziej są w stanie się zintegrować, w większości przypadków, siłą rzeczy. Nawet, jeżeli tego nie pragną oraz tak stanie się w ten sposób, ponieważ spędzą ze sobą wiele czasu, dzięki czemu poznają się o wiele porządniej. Powinny ze sobą mieszkać, spać w jednym pokoju, dzielić łazienkę, wszystkie te zależności są w stanie wpłynąć nadzwyczaj prawidłowo następnie na wszystkie relacje w miejscu pracy.