Wielokrotnie jest traktowana jak następny drogi wihajster. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami i obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może powodem jest to, że szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły wybitnie późno w porównaniu z innymi państwami europejskimi. Faktem jest niemniej jednak, iż używanie szczoteczki elektrycznej zwiększa nie wyłącznie komfort mycia zębów, między innymi przez skrócenie czasu przydatnego do ich wyszczotkowania. Stosowanie szczoteczek elektrycznych intensyfikuje przede wszystkim efektywność mycia zębów. W efekcie mamy porządniej wyczyszczone oraz bronione przed próchnicą zęby. W dodatku twórcy szczoteczek elektrycznych nie śpią i ciągle udoskonalają swój artykuł. Prowadzona przez nas szczoteczka może mierzyć czas mycia zębów.

Co poniektóre emitują sygnał dźwiękowy po jakichkolwiek trzydziestu sekundach mycia. Jeśli mamy wrażliwe zęby i dziąsła, to przed nadmiernie mocnym oraz intensywnym szczotkowaniem uchroni nas szczoteczka z czujnikiem siły. Funkcjonuje ona tak, iż sygnały pulsacyjne ustąpią, gdy szczoteczka jest nazbyt mocno dociskana do powierzchni zęba. To kłamstwo, że szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca aniżeli sztampowa i nie nadaje się na wyjazdy służbowe lub urlopowe. Chwilowo osiągalne modele pozwalają nam zadbać o zęby także poza domem, co okazuje oclean.pl. Na rynku można zakupić szczoteczki, jakie mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Starczy nam to na około dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, że będziemy szczotkować dwa razy na dzień po dwie minuty. Tak więc wystarczy, iż zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak zwanej bazy. Szczoteczki elektroniczne zwykle mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za pomocą indukcji elektromagnetycznej. Tak w takim razie taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Co poniektóre szczoteczki mają też wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania ogniw. W następstwie tego jeżeli niejednokrotnie wyjeżdżamy, to przed zakupem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo artykuł wytrzyma bez ładowania. Należy nie zapominać, iż po zupełnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.