Lato to najwyższy czas szaleństw, szczególnie w modzie oraz jak najbardziej we włosach. Finalnie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, możemy wypuścić je na wolność i zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, jaka kusi kolorami, powoduje, że mamy więcej odwagi na eksperymenty. W następstwie tego także jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy pod żadnym pozorem do zwolenniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać i pobawić własną fantazją.

Nowoczesna oferta daje tak rozległy wachlarz wyboru, iż mamy właściwie gigantyczne pole do popisu. Małe oraz znaczące kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I zapewnia dobra wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta nowatorska, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie oraz na głowie.

Wobec tego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów przy opuszczeniu ich w dół, a w następnej kolejności ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie prosta opaska z kwiatem i olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z idyllicznymi latami dziecięcymi, niemniej jednak też z gadżetem, jaki jak bumerang powraca co jakiś czas do świata mody. Przynajmniej raz na kilka sezonów robi furorę, w przeróżnych wcieleniach, więcej o tym na domenie odmładzające fryzury dla 40 latki. Od czasu do czasu spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub też samochodu, wielokrotnie w formie spinki, jeszcze innym wraz bezpośrednio na ubraniu.

Też fryzjerzy sięgają po nią z przyjemnością, z tym, że jest ona o dużo mniej formalna, niż ta na warkoczach z zamierzchłych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem i kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw oraz inwencją. Te najprostsze, na jakie pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je kupić w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim hitem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest wiele instruktaży, jak wykonać ją sobie samodzielnie, wolno także sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów i już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Drobna rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.