To, że w sklepie El Futuro katalog odzieżowy rozdzielony jest w podkategoriach może sprzyjać robieniu sprawnych transakcji i wskazuje, że jest to sklep, w jakim rzeczywiście dobrze będzie dokonywać zakupów, kiedy chciałoby się kupić ubrania od krajowych wytwórców w korzystnej kwocie. Moda Damska w Polsce jest podzielona w następujących kategoriach: Olmar, Ancora Collection, Al – Bo Collection, Bek & R, Kalisson & Bagoraz & Lecabastan, płaszcze i kurtki, wdzianka i blazery, spodnie i spódnice, bluzki i tuniki, nowości a także promocje.

Na witrynie umieszczona jest również specjalna lupka, przy pomocy której można odnaleźć interesujące klientkę ubrania. Te udogodnienia doprowadziły do tego, że w miejscu faktycznie dużo osób z chęcią się ubiera. Można albowiem szybko odnaleźć ubrania na wszystkie pory roku od rodzimych wytwórców. Trzeba stwierdzić, że El Futuro jest świetnie wyposażony. W jednym miejscu można dużo wybrać, a w dodatku jest to moda z Polski. Jako że zakupy odbywają się na platformie Click Shop, robienie zakupu jest nieskomplikowane. Wszystko odbywa się sprawnie i w bezpiecznych warunkach. Kiedy zaś klientki mają zapytania, to mogą kontaktować się z obsługą.

Dodatkowo, mogą też decydować się na porady modowe. Konsumentki doceniają to, że elementy garderoby dostępne są w korzystnej cenie. Nie muszą bać się, że nie odnajdą czegoś w swoim typie. Ich garderoba po zakupie będzie dopasowana do każdej pory roku. Użytkowniczkom poleca się założyć konto w sklepie, jeśli zechcą mieć wgląd do wysokiej jakości ubrań. Mogą również liczyć na promocje oraz wiele ułatwień.

Opłaca się także zapisywać się do newslettera, by dostrzec, co nowego jest w punkcie sprzedaży. I pomimo że sklepów dla pań, mających do zaoferowania najwyższej jakości stroje jest dużo, to El Futuro się wyróżnia na tle konkurentów. Szybko widać, że strategia sprzedażowa jest w takim miejscu przemyślana. To procentuje zaufaniem kupujących.