Obecnie na rynku mieści się sporo różnych suplementów diety, rozpocząwszy od dedykowanych jedynie dla pań lub tylko dla panów, a przerwawszy na nastawionych na konkretne części naszego ciała. Istnieje również nieustannie powiększająca się gama preparatów popierających ćwiczenia. Są to tak zwane odżywki lub też suplementy diety, których najważniejszym składnikiem są białka, węglowodany i tłuszcze. Większość preparatów stanowi tylko ich wariację i różni się ilością czynników odżywczych. Prócz nich popularność osiągają również wspomagacze specjalne, do których należy kreatyna i glutamina. Coraz to częściej stają się one nadzwyczaj znaczącym składnikiem typowej diety sportsmenów i kulturystów. Pozostałe detale diety są też bardzo ważne.

Jednakże to wspomagacze stanowią jej podstawę, ponieważ upraszczają i zapewniają przyswojenie większej ilości najpotrzebniejszych minerałów oraz składników odżywczych. Dla sportsmenów niesłychanie ważnym elementem są także napoje izotoniczne, jakie zezwalają odpędzić z stworzonego przez nas organizmu ludzkiego uczucie zmęczenia. Możliwości na rynku jest de facto coraz to więcej. Należy jednakże productos naturales dobierać roztropnie i najodpowiedniej w konsultacji z lekarzem lub też trenerem, jaki dopasuje dla nas najlepsze rozwiązanie.

Przede wszystkim trzeba pamiętać niemniej jednak o tym, iż żaden preparat nie jest w stanie zastąpić nam kłopotliwego i rzetelnego treningu. Suplementy diety mogą jedynie wspomagać rozwój masy mięśniowej oraz zwiększenie opisującej nas wydajności. Musimy także wzbogacać stworzoną przez nas dietę o naturalne składniki odżywcze, ponieważ one też zawierają dużo należytych składników, które wpływają na nasze wyniki i rezultaty naszych ćwiczeń oraz treningów. Jeśli odpowiednio zaplanujemy sobie cel i plan działania, połączony z dobrą dietą, sukces znajdzie się na wyciągnięcie naszej ręki.