Wodzirej na studniówce – czy warto?

Czy wodzirej na studniówce to dobry pomysł? Jakie korzyści mogą z tego płynąć? Na co zwrócić uwagę decydując się na wodzireja? Co należy z nim ustalić przed imprezą? Sprawdźcie i wykorzystajcie kilka istotnych wskazówek.

Studniówka to moment wspólnej zabawy klas maturalnych danej szkoły. Na sto dni przed maturą uczniowie mogą się odstresować i na chwilę zapomnieć o czekającym ich egzaminie. Organizacją tej imprezy zajmują się przede wszystkim rodzice oraz samorząd szkolny. Oczywiście uczniowie również mogą wspólnie ustalać niektóre kwestie. To, czego nie powinno zabraknąć to odpowiednia muzyka, smaczne jedzenie oraz dobra organizacja przebiegu całej zabawy.

Wodzirej to osoba, która zajmuję się organizacją zabawy na różnych imprezach. Najczęściej kojarzy nam się z prowadzeniem wesel, jednak musimy wiedzieć, że dobry wodzirej sprawdzi się na każdym typie imprezy. O tym czy na studniówce ma pojawić się wodzirej decydują zazwyczaj uczniowie oraz rodzice. Musimy pamiętać, że to dodatkowy wydatek. Jednak wodzirej może sprawić, że młodzi ludzie będą lepiej zaangażowani w zabawę studniówkową i nie zaczną się nudzić.

Dlaczego warto?

Na studniówce spotykają się uczniowie kilku klas maturalnych, co znaczy, że nie każdy zna się osobiście. Najgorzej w takim przypadku rozpocząć i rozkręcić imprezę. Pomóc w tym może osoba, która będzie w to zaangażowana. Wodzirej powinien zachęcić wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Warto zdecydować się na taką osobę, która profesjonalnie podejdzie do powierzonego zadania.

Brak wodzireja na studniówce może doprowadzić do tego, że młodzież sama nie będzie potrafiła rozpocząć i podtrzymać imprezy. W ten sposób zabawa może okazać się dla niektórych nudna, a przecież najważniejsze jest, by wspominać ten dzień jak najlepiej. Nawet niewielka pomoc wodzireja może okazać się skuteczna i potrzebna. Musimy jednak zadbać o to, by wybrać odpowiednią osobę.

Wybór wodzireja na studniówkę

Wybór wodzireja powinien być odpowiednio przemyślany i sprawdzony. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że wybrana osoba będzie w pełni zaangażowana w organizację zabawy studniówkowej. Ostateczną decyzję podejmują zazwyczaj rodzice oraz uczniowie z samorządu. Można również zrobić ankietę, w której uczniowie wytypują kilku kandydatów. Profesjonalny wodzirej powinien posiadać swoją stronę internetową, na której będzie można zapoznać się z ofertą, przykładowym repertuarem. Często mogą pojawić się również krótkie nagrania z innych imprez.

Osoba zajmująca się organizacją zabawy na studniówce powinna przede wszystkim zachęcić w prosty sposób wszystkich uczniów do zabawy. Liczy się odpowiedni kontakt z młodym towarzystwem oraz dostosowanie do ich sposobu zabawy. Skuteczne mogą okazać się różnego rodzaju gry oraz zabawy, które zachęcą młodzież do integracji oraz wspólnej zabawy. Warto zadbać również o właściwą oprawę muzyczną. Często bywa tak, że DJ jest jednocześnie wodzirejem albo po prostu działają razem. Warto wziąć to pod uwagę. Może się okazać, że wybór takiego połączenia okaże się tańszą opcją.

Zapoznaj się z ofertą wodzireja Łukasza – najlepszy wodzirej na wesele – dowiedz się więcej.

Post Comment