Organ, jaki jest w stanie nam wspomagać w pewnym okolicznościach, to policja. W następstwie tego warto będzie starać się korzystać z jej pomocy, jeżeli zachodzi taka potrzeba podczas wypadku samochodowego. W jakim momencie? Jeśli nastąpiło porozumienie pomiędzy osobami danej kolizji, karambolu samochodowego, to nie ma potrzeby przywołania policji, żeby prowadziła jakieś dalsze ustalania. Ale nie zawsze dochodzi do porozumienia między uczestnikami takiej kolizji. Kierowcy sugerują, iż są niewinny. W takim czasie powinniśmy postarać się o wezwanie policji, albowiem nie dochodzi do porozumienia.

Trzeba także uczynić też wtenczas, gdy kierowca nie posiada polisy ubezpieczeniowej OC; w momencie, kiedy jest pijany. Co będzie zdołała uzgodnić policja? Do jej zadania wypada ustalenie, to jest winnym danego zdarzenia, jak oraz będzie jej zadaniem ukaranie mandatem takiej osoby a nieraz nawet wezwanie lawety – pomoc drogowa w Katowicach. Jeśli gra toczy się o rozstrzygnięcie policji, to nie jest ono wiążące dla ubezpieczyciela. Stanowi wyłącznie dowód w sprawie, która ma okazję jeszcze zostać wytoczona, jeśli winny nie zgadza się z rozwiązaniem policji.

Pewnie wielu z nas potrzebowałoby liczyć na porozumienie podczas wypadku. Wydaje się być takie rozstrzygnięcie niezmiernie kosztowne w czasie mniejszych stłuczek, lub wypadków samochodowych. Jeśli będziemy decydować się na wzywanie policji, to z pewnością porządnie na tym nie wyjdziemy.

Powinniśmy pamiętać o tym, iż wtenczas winny otrzymuje dodatkowy mandat. Jeśli jesteśmy przekonani o tym, iż to my zawiniliśmy, to nie ma potrzeby wzywać takiej policji. Jednakowoż co musimy uczynić w czasie porozumienia. W głównej mierze nie jesteśmy w stanie naprawiać samochodu, dokonywać w nim pewnych zmian.

Wówczas nie moglibyśmy otrzymać godziwego odszkodowania. Mamy tylko taką możliwość w momencie braku możliwości kontynuowania bezpiecznej jazdy. Takie naprawy, jak oraz dalszą pomoc, wypada starać się z niej skorzystać dopiero w momencie, kiedy zostały dokonane właściwe oględziny samochodu. Muszą pozostać one dokonane przez agenta zakładu ubezpieczeń. On będzie w stanie po takich oględzinach stwierdzić, jaką wielkość ubezpieczenia będziemy w stanie uzyskać. Poza tym należy wziąć pod szczególną uwagę powiadomienie ubezpieczyciela. Powinno to nastąpić najprędzej po danym zdarzeniu drogowym, nie następnie niż w ciągu 7 dni.