Duża specjalizacja zakładu PHmet w dystrybucji i serwisie urządzeń magnetycznych oraz w usłudze obróbka skrawaniem powoduje, że na rynku nie ma konkurencji. Wszechstronna obsługa klientów wynika z tego, że właściciele firmy ciągle podnoszą własne kompetencje. Wrocławska firma wyspecjalizowana jest w obróbka skrawaniem Wrocław przy wykorzystaniu maszyn konwencjonalnych, jak i na obrabiarkach CNC. Eksperci zajmują się produkowaniem części, komponentów, części do maszyn, przyrządów oraz prototypów. Zamówienia są realizowane albo na bazie specyfikacji dostarczanej przez klientów albo na bazie przygotowanej przez ekspertów, na podstawie rad udzielonych przez zleceniodawcę.

PHmet świetnie radzi sobie w obrębie sprzedaży oraz serwisowania maszyn magnetycznych, jakie podwyższają jakość wykonywanych obowiązków oraz efektywność wytwórstwa w wielu zakładach. Wszystkie świadczenia firmy realizowane są na wysokim poziomie, gdyż dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Dokładny opis działalności przedsiębiorstwa podany jest na jej stronie www. Dynamicznie rozwija się dział produkcji.

W nim realizowana jest obróbka skrawaniem oraz produkcja różnych części. Zakres świadczeń rozszerzony jest o różne procesy technologii, w zależności od tego, czego wymaga zleceniodawca. Zrealizowana jest dla przykładu obróbka galwaniczno – chemiczna i obróbka cieplna. W rozbudowanym parku maszynowym realizuje się też: naprawianie i regenerację elementów hydrauliki siłowej, regenerację narzędzi dla przemysłu poligraficznego, wykonanie szerokiej bazy maszyn magnetycznych, przeglądy konserwacyjne, naprawy awaryjne obrabiarek i maszyn.

Jeżeli jest to potrzebne, zorganizowany jest też serwis wyjazdowy. Duża domena zakładu PHmet w sprzedaży oraz serwisie urządzeń magnetycznych oraz w obróbce skrawaniem znajduje przełożenie w renomie przedsiębiorstwa. Z tego powodu jego pracownicy udoskonalają się, poznając najnowsze techniki pracy.