Wybór przynęty na szczupaka nie może być kwestią przypadku. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gum, które – wedle opisów producentów – mają sprawdzać się zarówno w płytkich, jak i głębokich łowiskach. Sprawdźmy, które modele rzeczywiście spełnią oczekiwania wprawionych wędkarzy, i będą dobrze pracować zarówno przy mocnym dociążeniu, jak i bez ołowiu.

Przynęty gumowe na szczupaka z serii Nitro

Silikonowe przynęty od producenta Lunatic Baits, występujące w rozmiarach 10cm oraz 12,7cm, to doskonały wybór dla pasjonatów, którzy nie mają dużej wprawy w prowadzeniu wędki. Wabiki świetnie imitują małe rybki – mają bardzo naturalne kształty i są wyprodukowane z wysokiej jakości surowców, co przekłada się na jakość połowów. W zależności od preferencji wędkarz może zastosować przynętę w czasie łowienia z opadu oraz jednostajnego prowadzenia. Niewątpliwym atutem Dragon Tail (jak sama nazwa wskazuje) jest ogon, który pracuje w wodzie w bardzo naturalny sposób, przyciągając uwagę drapieżników. Jakość tych unikatowych przynęt rękodzielniczych jest zdecydowanie wyższa od modeli znanych z produkcji seryjnej. Wabiki handmade’owe są dopracowane w każdym szczególe, dlatego wędkarz może mieć pewność, że są optymalnie obciążone i sprawdzone pod kątem pracy w wodzie.

Przynęty gumowe na szczupaka z serii Zombie Shad

Lunatic Baits ma na swoim koncie także gumowe przynęty Zombie – większe i cięższe od Nitro Dragon Tail. Pokaźne rozmiary wabika sprawiają, że jest bardziej odporny na ataki drapieżnych ryb i lepiej znosi starcie z zębami szczupaka bądź sandacza. Podobnie jak przynęty Nitro bardzo dobrze pracuje w wodzie i daje możliwość jednostajnego prowadzenia. Największym atutem Zombie Shad jest możliwość penetrowania części akwenu zamieszkałej przez duże szczupaki żerujące na drobnicy – zwolennicy metody trolingowej powinni dołączyć ją do swojej kolekcji.
Ta niesamowita przynęta daje możliwość połowu bardzo dużych ryb – także okazów powyżej 90 cm długości, które w okresie jesiennym chętnie polują na mięsiste i okazałe ryby.

Przynęty gumowe na szczupaka RealFish

Jeżeli cenisz polskich rękodzielników i chcesz wesprzeć krajową branżę wędkarską, z pewnością zainteresujesz się ofertą firmy Kryszox Lures. Gumowe przynęty Realfish to ręcznie odlane i pomalowane produkty, które perfekcyjnie odwzorowują anatomiczne kształty płoci. Wabik świetnie sprawdzi się do połowu mniejszych ryb – zarówno przy łowieniu z opadu, jak i jednostajnym prowadzeniu. Przynęty silikonowe, tworzone przez rękodzielnika Łukasza Kryszpina, zostały już docenione za oceanem i są chętnie wybierane przez profesjonalnych wędkarzy na całym świecie. Warto wybierać rodzime produkty, tym bardziej jeśli ich jakość w żadnej mierze nie odstaje (a wręcz przewyższa!) popularne przynęty od zagranicznych producentów.

Przynęta gumowa Savage Gear 3D

Nazwa przynęty mówi sama za siebie! Wybierając ten model użytkownik zyskuje perfekcyjny model trójwymiarowej płoci. Doskonale wyprofilowany ogon w kształcie litery T sprawia, że wabik porusza się w bardzo naturalny sposób nawet przy niewielkich prędkościach. Uzyskanie ruchu płoci wymaga dużego doświadczenia i precyzji, które można uzyskać wyłącznie przez pracę rękodzielniczą.
Producent zadbał o najdrobniejsze detale, dzięki czemu wabik posiada gniazdo na atraktor i grzechotkę. Wszystkie szczegóły zostały sumiennie zeskanowane w 3D. Rybka prezentuje się niezwykle naturalnie – zastosowanie wysokiej klasy surowców i nowoczesnych technologii produkcyjnych sprawia, że drapieżnik nie będzie w stanie odróżnić jej od żywej ofiary.

Nie sposób wymienić w jednym artykule wszystkich skutecznych przynęt gumowych na szczupaka, ale jeżeli macie ochotę zapoznać się z całą ofertą jaką oferuje nasz sklep wędkarski Nizel to serdecznie zapraszamy. Przekonaj się sam w jak doskonałych cenach możesz kupić asortyment wędkarski w naszym sklepie.