Zabawki dla każdego mężczyzny – samochody sportowe i luksusowe

Samochód w XXI wieku posiada niemal każdy, dla niektórych jest on jedynie możliwością szybkiego przemieszczania się z punktu A do puntu B, dla innych natomiast – hobby i spełnianiem marzeń.

Nie da się ukryć, że większość mężczyzn marzy o kupnie sportowego samochodu lub luksusowej limuzyny. Są to duże wydatki ale ile za to sprawiają radości? To wiedzą tylko posiadacze tych aut.

Który wybrać – sportowy czy luksusowy?

Samochód sportowy zazwyczaj wybierany jest na kupno drugiego już auta w rodzinie, służy jako swego rodzaju zabawka. Sportowe auta to gratka dla wszystkich fanów motoryzacji – nawet tych najmłodszych. Luksusowe samochody natomiast mogą zarówno przynosić radość jak i służyć jako podstawowy samochód dla całej rodziny. Są komfortowe na dalekich trasach i podnoszą status ekonomiczny właściciela.

Samochody sportowe 

Samochody sportowe dzielą się na klasy: klasa kontaktowa, średnia oraz średnio – wyższa. Posiadają one rozwiązania techniczne umożliwiające osiągać rezultaty bardziej zbliżone do samochodów wyścigowych służących do jazdy na torach. Jednak kierowanie takim pojazdem znacznie różni się od kierowania zwykłym sedanem, dlatego wcześniej warto udać się na kilkugodzinny kurs jazdy samochodami sportowymi. Używane auto sportowe można kupić już od 40 tysięcy złotych, są to jednak starsze roczniki wymagające wkładu pieniężnego. Ostatnio najczęściej sprzedawane samochody sportowe w Polsce to:

  • Toyota GT86 – w 2012 roku uznana przez Clarksona jako najlepszy samochód tego roku. Znalazła ona wielu wielbicieli na całym świecie, a jej opływowy kształt sprawia, że wygląda fenomenalnie.
  • BMW 6 – najczęściej kupowane w wersji z 3-litrowym silnikiem generującym 313 koni mechanicznych.
  • Porsche 911 – Od dawna już produkowany samochód, cieszący się ogromnym uznaniem.
  • Audi A5 – najczęściej kupowane z silnikiem 2.0 TSI 211 koni mechanicznych.
  • Volkswagen Scirocco – W 2013 roku w Polsce sprzedano 113 nowych samochodów. Są one zdecydowanie tańsze od pozostałych samochodów sportowych, najtańsza wersji to około 90 tysięcy.

Samochody luksusowe

Jest to znacznie częściej wybierany w Polsce typ samochodów, przede wszystkim ze względu na możliwość podróżowania nim przez całe rodziny. Jest wiele marek samochodów luksusowych sprzedających się bardzo dobrze w Polsce, a sprzedaż ta rośnie z każdym rokiem. Polacy coraz częściej sięgają po droższe i bardziej unikatowe egzemplarze, które są podziwiane przez przechodniów na ulicach. Wzrasta sprzedaż Rolls-Royce`ów, Bentleyów, Jaguarów i wielu innych na które trzeba wydać naprawdę dużą sumę.

Jednak najwięcej osób spośród samochodów luksusowych wybiera kultowe marki o nieco niższej cenie – Mercedesy, Lexusy oraz Volvo. Samochody te nie tylko pięknie wyglądają, są komfortowe ale i bardzo bezpieczne! Volvo określane jest jako najbezpieczniejszy samochód świata, co jest poparte wieloma faktami. Warto wiedzieć iż Krakowski salon Lexusa znajduje się na 3 miejscu w Europie w rankingu sprzedaży samochodów, co jest faktem wręcz zaskakującym.

http://highclassrent.pl/Wejdź na stronę highclassrent.pl i wybierz, które auto chcesz wynająć. Zobacz ofertę samochodów sportowych i luksusowych.

 

 

Post Comment