Jak przerobić stare i nieciekawe doniczki?

Znudził ci się dotychczasowy wygląd doniczek? A może po prostu znalazłaś kilka zaniedbanych w piwnicy? Warto postawić na swoją kreatywność i stworzyć nowy wygląd starych doniczek. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań.

Kwiaty w domu czy na balkonie to idealne dopełnienie całej aranżacji. Rośliny tworzą piękny klimat, a także uspokajają. Warto więc pomyśleć o przyozdobieniu mieszkania wiosennymi kwiatami. Aby kwiaty wyglądały pięknie i pasowały do pozostałych elementów pomieszczenia bardzo ważna jest doniczka, w której zostaną umieszczone. W sklepach wybór jest ogromny, jednak nie zawsze musimy wydawać pieniądze. Jednym z rozwiązań jest przerobienie starych doniczek. Wystarczy odrobina pomysłowości, aby stworzyć oryginalne i stylowe pojemniczki na kwiaty.

Malowanie

Jednym ze sposobów na przerobienie starych doniczek jest po prostu ich przemalowanie. Jeśli nie są one zbyt mocno zniszczone możemy po prostu użyć kolorowych farb, dzięki czemu dopasujemy doniczki do naszego wnętrza. Pamiętajmy jednak o materiale z jakiego wykonane są doniczki. Od tego zależy jak dana farba będzie się trzymała. To szczególnie istotne jeśli chodzi o doniczki, które zamierzamy postawić na balkonie. Możemy bawić się kolorami i wymyślać nowe wzory.

Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie doniczek farbą tablicową, po której można pisać kredą. W ten sposób na doniczkach mogą pojawiać się różne napisy czy rysunki. To świetny sposób, by na przykład podpisać zioła czy przyprawy, które zasadziliśmy na balkonie.

Przyklejanie

Kolejnym rozwiązaniem na przerabianie starych doniczek jest przyozdobienie ich różnego rodzaju materiałami. Możemy użyć na przykład koronki, którą przymocujemy do doniczki. W ten sposób staje się ona elegancka i bardzo ozdobna. Możemy w ten sposób okleić tylko brzegi lub dół doniczki. W podobny sposób możemy użyć bawełnianych sznureczków w różnych kolorach. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Sprawdź ofertę sklepu internetowego Dekolo.pl – wiele materiałów do DIY

https://dekolo.pl/

Oprócz kolorowych materiałów możemy oczywiście skorzystać z innych elementów. Mogą to być muszelki, guziki, kamienie czy inne ozdoby, które przymocujemy do doniczki klejem. Przedmioty najlepiej umieszczać jak najbliżej siebie, by nie było widać doniczki.

Jak samodzielnie wykonać doniczki?

A może przerabiania czy kupowania nowych doniczek same spróbujemy je stworzyć? Ciekawym pomysłem okazują się metalowe puszki. Wystarczy tylko odpowiednio je ozdobić, pomalować i mamy gotową doniczkę, która świetnie nada się do ogrodu czy na balkon.

Drewniane skrzynie również mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Kwiaty czy zioła umieszczone w tego rodzaju doniczkach dobrze będą wyglądały w ogrodzie oraz na balkonie. Dodatkowo możemy przemalować je na różne kolory.

Ciekawym pomysłem jest samodzielne wykonanie doniczek z betonu. Potrzebny jest do tego plastikowy pojemnik, w którym umieszczona będzie roślina oraz drugi – nieco większy. Pomiędzy należy wlać cement, poczekać aż zastygnie i usunąć drugi pojemnik. Jeśli zależy nam na uzyskaniu ciekawych kształtów można użyć do tego grubego kartonu.

One thought on “Jak przerobić stare i nieciekawe doniczki?

Post Comment