Jakie buty do spodni z szeroką nogawką?

Obuwie to jeden z najważniejszych elementów garderoby, który jest w stanie zmienić całą stylizację. Jak zatem zadbać o to, by buty stanowiły idealny dodatek? O czym należy pamiętać wybierając szerokie nogawki spodni? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Każda kobieta od czasu do czasu ma ochotę założyć nieco luźniejsze spodnie z szerszymi nogawkami. W ostatnim czasie stają się one coraz bardziej modne. Zarówno luźne jeansy, jak i tzw. szwedy królują na ulicach. Warto jednak wiedzieć z czym zestawiać tego rodzaju spodnie. Najlepiej prezentują się na szczupłych i wysokich kobietach. Nie oznacza to jednak, że niższe kobiety muszą całkowicie zrezygnować ze spodni z szerokimi nogawkami. Liczy się umiejętne dopasowanie poszczególnych elementów garderoby, a szczególnie obuwia, które stanowi w tym przypadku bardzo istotny dodatek stylizacji.

Do szerokich nogawek najlepiej dobierać obuwie na koturnie, platformie czy szerokich słupkach. Ważne jest odpowiednie wyważenie proporcji. Buty nie mogą być zbyt skromne jeśli nogawka jest mocno szeroka. Nie oznacza to jednak, że do szerokich spodni pasują wyłącznie ,,ciężkie” modele obuwia. Wbrew pozorom kobiety bardzo często łączą je ze wysokimi szpilkami. Wiele zależy również od sylwetki kobiety.

Szwedy – co to za rodzaj spodni i do czego je nosić?

Szwedy to obszerne spodnie z szerokimi nogawkami. Rozszerzone zostają już od samej gór, co sprawia, że są bardzo luźne i nie przylegają do sylwetki. Ten typ spodni dobrze prezentuje się na szczupłych i wysokich kobietach, jednak nie oznacza to, że niższe panie powinny całkowicie z nich zrezygnować. W zależności od doboru obuwia oraz innych dodatków każda kobieta może wyglądać dobrze w tego rodzaju spodniach.

Buty na wysokim obcasie są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Mogą to być zarówno szpilki lub koturny, a także równa kilkucentymetrowa platforma. Ważne jest to, by buty nie zostały przytłoczone przez szerokość nogawki. Płaskie, skromne obuwie może nie do końca spełniać zamierzony efekt. Poza tym zbyt płaskie obuwie w połączeniu z szerokimi nogawkami może znacznie skrócić sylwetkę. Należy również pamiętać, że wybierając spodnie tego typu powinniśmy zrezygnować z zakładania długich, luźnych swetrów. Najlepsze będą dopasowane do sylwetki bluzki.

Pod adresem https://centrumobuwnicze.pl/ dostępne są oferty obuwia dla kobiet, dzieci i mężczyzn

Jak nie popełnić błędu?

Wybierając szerokie nogawki należy pamiętać o właściwej ich długości. Uważa się, że najlepiej wyglądają spodnie, które połowicznie zasłaniają obuwie, szczególnie jeśli chodzi o buty na wysokim obcasie. Należy uważać, by nogawki nie były zbyt krótkie, ponieważ może to psuć cały efekt i optycznie skracać sylwetkę.

Zwróć uwagę na materiał z jakiego wykonany jest dany model spodni. W zależności od tkaniny możemy dopasować je do różnych okoliczności. Istotna jest również kolorystyka. W sklepach znajdziemy zarówno spodnie o jednolitych barwach, jak posiadające różnego rodzaju wzory. Szerokie spodnie dobrze sprawdzają się zarówno podczas oficjalnych wydarzeń czy spotkań, jak i pasują do codziennych stylizacji.

Post Comment