Choć na pierwszy rzut oka zdaje się, iż bieg jest prosty oraz zawsze wygląda tak samo, można by wymienić wybitnie wiele przeróżnych sposobów biegu. Jedną z metod jest na przykład jogging. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza technologia biegu. Nie potrzebuje ona wcześniejszego przygotowania, można rozpocząć w każdej chwili, w każdym wieku. Prawidłowo ona wpływa na witalność, wyzwala w ciele endorfiny oraz najszybciej ze wszystkiego zezwala spalić tkankę tłuszczową. Istnieje niemniej jednak też tak zwany bieg interwałowy. Polega on na tym, iż biegacz w trakcie wykonywania swojej trasy modernizuje tempo własnego biegu. Przez to skutecznie zwiększa on własną kondycje. Jedną z metod jest również bieg z przeszkodami. Kategoryzuje się to już do dyscypliny sportu dla ludzi, którym ruch nie jest obcy, ponieważ potrzebuje ona od biegacza gigantycznej wytrzymałości oraz dobrej koordynacji ruchowej, by zdołać swobodnie pokonywać przeszkody podczas biegu – sprawdź buty reebok sklep. Inną metodą biegu jest na przykład sprint, jaki polega na tym, iż biegacz pokonuje w jak najszybszym czasie zwięzły odcinek, jak na przykład 60 lub też 100 metrów. Ludzie są zdolni do przeróżnych rzeczy. Czasami coś się zdaje absolutnie niemożliwe, jednakże dzięki takim cechom jak upartość, konsekwencja i samodyscyplina można dokonać rzeczy obszernych. Jednym z przykładów może być udział w maratonie.

Maratony są różnorodne, jedne są na nieduże dystansy, na ogół dla amatorów, inne zaś własną długością sprawiają, iż stają się w rzeczy samej rewelacyjne. Na świecie są przeróżne maratony. Na ogół nie ważne skąd się zaczyna, a gdzie się zamyka. Kultowe są historie o ludziach, który pobiegli chociażby z Polski do Włoch, do Watykanu na audiencje do papieża. Niektóre maratony aż przerażają własną długością normalnego śmiertelnika. Jest to o tyle skomplikowane, iż należy posiadać w sobie w istocie wiele wytrwałości, gdyż należy biec bez względu od okoliczności.

Wielokrotnie jest to bieg w niesłychanie złej pogodzie, w deszczu, uciążliwym słońcu. Wszystkie niesprzyjające warunki atmosferyczne bardzo niepoprawnie wpływają na biegacza. Ten jednak ma cel. Cel, w którym nie przeszkodzi mu zła pogoda bądź zmęczenie. Taka jest postawa oryginalnego maratończyka.