Przyjęcie weselne – o co należy zadbać?

Przyjęcie weselne to niezwykle zakorzeniony w tradycji zwyczaj. Para młoda powinna przecież chcieć świętować radosny dzień zaślubin wraz ze swoimi najbliższymi…. właśnie, najbliższymi oraz chcieć – to bardzo ważne słowa, z pewnością dla nowożeńców, niestety mniej dla rodzin i znajomych…

Wesele dla gości, czy przyjęcie młodej pary?

Organizując weselne przyjęcie, można wybrać jedną z dwóch możliwości. Można zdecydować się na duże przyjęcie, na którym będą bawić się rodzina i znajomi, a młoda para przez kilkanaście, do nawet kilkudziesięciu godzin, będzie usłużnie zabawiała rozmową wszystkich po kolei i z osobna. Rodzaj muzyki, zabawy weselne, a nawet propozycja menu oraz dobór alkoholu jest ustalana pod kątem gości. Przyjęcie powinno być szczegółowo zaplanowane, aby nie pojawiły się dawne niesnaski, żale, a goście mogli doskonale się bawić oraz nie stwarzać trudnych sytuacji.

Drugą z możliwości jest zaplanowanie przyjęcia weselnego po swojemu. Najważniejsze elementy uroczystości są ustalane względem chęci młodej pary. Jeżeli życzysz sobie spędzić weselny czas w gronie najbliższych, z pewnością docenią wyróżnienie. Dla osób, które nie przepadają za weselną muzyką, zabawami, angażującymi większość gości, można zrezygnować z tej formy rozrywki. Goście będą się dobrze bawić wtedy, gdy atmosfera będzie dobra, a państwo młodzi będą zadowoleni.

Sprawdź ofertę rodzinnej masarni, oferującej między innymi stoły wiejskie na wesela

http://wedlinyzdebiny.pl

Organizacja wesela w kilku krokach:

  1. Gdy data ślubu zostanie ustalona, warto zacząć poszukiwania wymarzonego miejsca, w którym odbędzie się weselne przyjęcie. Aby dokonać wyboru, dostosowanego do potrzeb ilościowych, warto wstępnie przemyśleć, jaka będzie liczba gości. Restauracje posiadają rezerwacje terminów weselnych z dużym wyprzedzeniem, warto więc przemyśleć tę kwestię przy planowaniu daty ślubu – im bardziej typowa data, tym mniej możliwości lokalowych. Jeżeli muzyka miałaby być na żywo, im szybciej, tym pewniej, że znajdziesz doskonałą kapelę. Najlepiej korzystać z opinii znajomych.
  2. Wybór sukni ślubnej oraz garnituru i obuwia dla obojga z nowożeńców.
  3. Rezerwacja terminów u fryzjerki, kosmetyczki, makijażystki, aby nie było niespodzianek.
  4. Rozesłanie zaproszeń do gości weselnych, wybór fotografa
  5. Rezerwacja terminu w kościele, nauki przedmałżeńskie. Jeżeli decydujemy się na zawarcie związku cywilnego, termin w Urzędzie Stanu Cywilnego powinien zostać ustalony co najmniej dwa miesiące przed planowaną ceremonią.
  6. Rezerwacja terminu na usługę w pracowni florystycznej – koncepcja dekoracji kościoła i sali weselnej, wybór i rezerwacja samochodu, wybór i rezerwacja tortu,
  7. Przygotowanie pamiątek dla rodziców i gości.

Ten ważny dzień powinien być wyjątkowy

Stylistyka przyjęcia weselnego powinna nawiązywać do cech nowożeńców, odzwierciedlać ich preferencje. Jeżeli, jako panna młoda, zdecydujesz się wystąpić w sukni innej niż biała, najważniejsze, aby było to zgodne z Twoimi przekonaniami, Kwestia posiadania welonu oraz wykonywania tradycyjnych zabaw, z nim związanych, również należą do decyzji panny młodej. Aby wesele było wyjątkowe, warto w organizację przyjęcia wpleść po kawałku z tego, co ważna dla panny młodej i pana młodego. Jeśli nowożeńców nie uszczęśliwi schematyczne wesele, na którym będą niezadowoleni, nie warto na siłę uszczęśliwiać gości. Ten dzień ma być wspaniały dla Młodych. Jeżeli goście zobaczą ich szczęście, z pewnością będą się dobrze bawili nawet bez szablonowych elementów przyjęcia weselnego.

Post Comment