Turystyka dynamicznie kształtuje się od połowy XIX wieku, kiedy powstały pierwsze biura podróży, a świat rozpoczęły przemierzać coraz prędsze środki transportu. Obecnie podróżowanie jest już odpowiednio modą, a ludzie z krajów wysoko rozwiniętych regularnie odbywają wyjazdy zagraniczne, aby pozna nowatorskie miejsc,a tradycje oraz kultury. Choć ciągle w najwyższym stopniu atrakcyjne pośród celów krajoznawczych wyjazdów są kraje Europy, to jednakże coraz więcej osób rozpoczynają także zafascynować coraz bardziej kraje z innych kontynentów.

Zwłaszcza interesujące z europejskiego punktu widzenia wydają się Indie. Ten egzotyczny kraj posiada nadzwyczaj długą historię i bogatą kulturę, która traktowana jest jako niemniej jednak a najstarszych cywilizacji na świecie. Dzisiaj Indie jednoczą się w głównej mierze z medytacjami i buddyzmem, który przyciąga oczarowanych mistyką i duchowością ludzi Zachodu. Indie zasłynęły jako kraj ośrodków medytacyjnych. Uwagę podróżników przyciąga też ich niezwykła, nadzwyczaj egzotyczna architektura z Tadż Mahal na czele, co potwierdza jasnowidzamala.pl – podróż do Indii. Podróżowanie zawsze miało w sobie coś szczególnego i fascynującego.

Dzisiaj turystyka stała się już swego typu modą, a nawet uzależnieniem, bowiem jeżeli ktoś już raz wyruszy w podróż, to już zawsze bezie planował następne. Choć wśród celów wyjazdów bez ustanku najbardziej legendarne są kraje europejskie, to jednakże coraz większym zainteresowaniem weselić się rozpoczynają też kraje z innych kontynentów.

Olśniewająca jest w głównej mierze ich niezwykła egzotyka, kompletnie inne krajobrazy oraz klimat, jak również kultura. Jednym z takich bardziej charakterystycznych państw są Indie, które rokrocznie przyciągają coraz więcej turystów z całego świata. Najbardziej charakterystyczne są typowo indyjskie, niesłychanie intensywne oraz żywe odcienie. Jakkolwiek kraj ten słynie również z niebanalnej kuchni, jaka przesiąknięta jest korzennymi przyprawami. Przeprawiane na różne sposoby mięso, pikantne curry i pachnący kardamon czy cynamon rodem z indyjskich kuchni na stale zadomowiły się także w europejskich kuchniach oraz restauracjach.