Reklama staje się w obecnych czasach coraz ważniejsza, by przedsiębiorstwo osiągnęło komercyjny sukces. W ciągu zaledwie kilkunastu rozwinęła się też w Polsce. W dzisiejszych czasach wyróżnia się już dużo jej form, jakie dystrybuowane są przez środki masowego przekazu, jednakowoż popularnością cieszą się też jej małe formy, jak choćby ulotki. We wszystkich reklamach graficznych niesłychanie ważne są w głównej mierze zastosowane barwy. Czcionki, zdjęcia muszą przyciągnąć uwagę kontrahentów, nie mogą w następstwie tego być mdłe oraz nijakie. Najporządniej, żeby miały barwy żywe oraz intensywne.

Perfekcyjnie sprawdza się w tej roli zieloność, niebieski czy pomarańcz. Atrakcyjne są też reklamy, w jakich czerwień, róże oraz podobne im kolory mocno odbijają się na czarnym tle. Intrygująca grafika powinna przy tym wszystkim w jakiś sposób współgrać z porządnie skomponowanym tekstem. Nie za długim i nie za krótkim, tylko takim w sam raz, w jakim zawarte zostaną wszystkie najistotniejsze informacje.

Reklamy graficzne to zarówno te najmniejsze ulotki, jak również i wielkoformatowe billboardy, które spotkać wolno w centrach ogromnych miast. W gospodarce wolnorynkowej liczy się już nie tylko sama jakość oferowanych produktów – wypróbuj kubki reklamowe. Konsument nim się na nie skusi, w pierwszej kolejności musi o nich usłyszeć. W takich wypadkach niezbędna staje się już promocja oraz reklama. Marketing nadzwyczaj dynamicznie rozwija się zaledwie od kilkunastu lat, a sama branża reklamowa stała się jedną z ważniejszych w sektorze usług. W zależności od charakteru artykułu i rodzaju klientów, do jakich jest on skierowany, wyróżnia się wiele rodzajów i rodzajów reklamy, jakie rozpowszechniane są na przeróżne sposoby. W krótkim czasie oraz do największej ilości kontrahentów są w stanie dotrzeć reklamy telewizyjne, radiowe oraz internetowe.

Jakkolwiek istotne są też oraz te mniejsze jej formy, które bezpośrednio trafiają do ewentualnych kontrahentów. Jedną z nich są foldery. Małe broszurki informacyjne w większości wypadków mają praktyczny format, są kolorowe, zawierają mnóstwo fotografii oraz wszystkie wymagane wiadomości o produkcie bądź usłudze. Najczęściej taką małą formę reklamy wybierają szkoły językowe, restauracje i inne punkty gastronomiczne, a niekiedy też i biura podróży.