Internet stał się aktualnie miejscem, w jakim to jesteśmy w stanie nie tylko bawić się, lecz również pracować oraz odbywać wszelkiego rodzaju szkolenia. W tej chwili niezwykle atrakcyjne stały się szkolenia BHP, z jakich to każdego dnia korzysta niezmiernie dużo różnorodnych osób. Oprócz tego także niezwykle wielu pracodawców organizuje dla swych pracowników szkolenia BHP oczywiście w Internecie, bo jest to jedna z w największym stopniu praktycznych form. Każdy pracodawca musi zrealizować takie szkolenie, lecz tylko od niego zależy czy dokona tego w sposób standardowy, czy również za pomocą Internetu.

Dzisiaj istnieje rozporządzenie, które to mówi, że szkolenia BHP mogą odbywać się też w formie elektronicznej. Zazwyczaj mają one charakter okresowy a również zazwyczaj skierowane są do swoistych grup pracowniczych. Z tego także względu z takich szkoleń BHP są w stanie wykorzystywać wszyscy pracobiorcy, zarówno Tobie, jacy wykonują pracę umysłową, jak i Tobie pracujących w sposób fizyczny. Takie szkolenia najczęściej zakończone są egzaminem, jaki to ma potwierdzić kwalifikacje. Nikomu nie należy bodajże tłumaczyć, jak znaczącą rzeczą jest dołożenie wszelkich starań, aby zagwarantować wszystkim pracownikom danej firmy – zarówno umysłowym, jak oraz, w szczególności, fizycznym – bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie oraz właściwych warunków pracy. Z tego też powodów dużo zakładów pracy decyduje się na to, by zatrudniać specjalistów BHP, inaczej bezpieczeństwa i higieny pracy. Dobrze jest też, kiedy tak właściwie wszyscy pracobiorcy przejdą szkolenie z tego aspektu.

Zazwyczaj takie kursy przechodzą już na początku pracy, przed nawiązaniem zadań, ale nie można zapominać, aby takie kursy przeprowadzać także później, możliwie jak najbardziej regularnie. W związku z rozpowszechnieniem się prostego oraz prędkiego dostępu do globalnej sieci, pojawiły się oferty, których przedmiotem są kursy BHP ryzyko zawodowe, które przez dużo osób cenione są za prostotę oraz wygodę – dzięki przeznaczeniu rozwiązań z zakresu e-learningu. W ten sposób szkolenie odbyć można nawet bez wychodzenia z domu, a w następstwie tego również taniej – bez konieczności pokrywania wydatków dojazdu.