Navegado: klasyczne pochodzące z Chile wino, nazywane jako wino żeglarskie. Zdobywa popularność na całym świecie. W związku z tym także przepisu na jego wykonanie nie mogło zabraknąć na blogu Tragos Del Mundo. Są albowiem tutaj scharakteryzowane smaczne trunki znane na całym świecie. Chilijska receptura wina, z jaką można się zapoznać pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ faktycznie motywuje do tego, żeby dokładniej interesować się tym pysznym trunkiem. Należy natomiast mieć na uwadze to, że jest to wino grzane, wobec czego najlepiej będzie pić je w czasie jesieni i zimy.

W pochmurne oraz chłodne dni wino żeglarskie poprawi samopoczucie. Można delektować się nim samotnie, z bliską osobą bądź w towarzystwie przyjaciół. De facto, na zrobienie takiego wina można odnaleźć kilka receptur. Najbardziej znany jest taki, do jakiego można dodać świąteczne składniki. I to właśnie w okresie okołoświątecznym jest to ochoczo spożywany trunek. Oczywiście, przyprawy można dobierać samodzielnie, wprost do posiadanych preferencji. Nietuzinkowość tego napoju polega stricte na tym, że nie ma wyłącznej, potwierdzonej receptury, jeśli chodzi o jego przygotowanie. I o tym właśnie pisze autor portalu Tragos Del Mundo. Jeżeli już internauta raz przyszykuje Navegado, to pewne jest, że będzie chciał robić eksperymenty w przyszłości z tym, jak można urozmaicić jego smak. Do tego napoju z winem można tak naprawdę dodawać to, na co ma się ochotę.

Nie bez znaczenia pozostaje natomiast to, aby nie pomijać 5 głównych elementów: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru. Najczęściej do przygotowania Navegado wykorzystuje się młodsze wina owocowe, takie jak Merlot lub Syrah. Wśród przypraw, jakie można dodawać do oryginalnego wina znajdują się takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, listki hibiskusa. Niektórzy mogą dodawać też kawałki jabłka albo gruszki. Wino perfekcyjnie będzie smakowało, o ile cukier zastępuje się miodem albo likierem z pomarańczy Contreau. To podkreśli o wiele bardziej smak wykwintnego trunku. Ciekawym sposobem na zrobienie wina grzanego z przyprawami jest to, aby w pierwszej kolejności umieścić je w dyfuzorze do herbat, aby nie trzeba było martwić się o ich dalsze odcedzanie.