Ludzie, którzy pozostali zatrudnieni do pracy w dużej korporacji mają istotny kłopot z przystosowaniem się do sztywnych i nieraz szarych reguł życia w takiej jednostce gospodarczej – coraz częściej wywierając świadomie czy też nieświadomie do poważnych konfliktów. Wielokrotnie osoby nie mogące dobrać się do sztywnych reguł postępowania i niezmiernie nudnej przestrzeni biurowej, jaka nie pozwala na jakąkolwiek indywidualność oraz promowanie własnej osobowości, po prostu naturalnie buntują się przeciw takiemu stanowi rzeczy.

Tymczasem jednostki gospodarcze to organizmy, jakie o dużo prędzej zwolnią nawet całe piętro nieposłusznych robotników, niż w strachu przed ich strajkiem ugną się i wprowadzą zmiany swojego wypróbowanego działającego dużo lat regulaminu. Tu kodyfikowane jest wszystko – meble biurowe wyglądają takie same, zestawione są w nieznoszącym nieładu porządku, prosto jak od linijki – a wszystko to nie jest wynikiem jakiegoś dyktatu szefostwa przekonanego o własnej wyższości, ale z niesłychanie wygodnych psychologicznych asumptów.

Na biurku rodzaju biurko regulowane elektrycznie każdy zatrudniony ma wnikliwie te same narzędzia biurowe, jego krzesło wykonane jest szczegółowo z takim samym obiciem, jak w wypadku całej setki pozostałych pracowników. Wszystko to tylko skutkiem tego, by nikt nie czuł się prawidłowiej lub też gorzej, by wszyscy w oczach własnego pracodawcy byli warci tyle samo. Z jednej kwestii naturalnie pomaga to zapobiec akcesoryjnym konfliktom w działającym wspólnie zespole, z drugiej jednakże słusznie potęgując wrażenie, że nawet stając na rzęsach nie będzie się w stanie zwrócić uwagi kierownika na swoje indywidualne osiągnięcia. Praca w takich przesłankach zabija jakąkolwiek indywidualność oraz w większości przypadków doprowadza pracobiorców do dość właściwego marazmu.

Współczesne przedsiębiorstwa starają się w miarę możliwości umożliwić pracobiorcom jak najogromniejszą swobodę w kwestii wystroju własnego wnętrza. Niewątpliwie większość powierzchni biurowych nie zezwala na tak wiele. W przypadku takich miejsc jak telefoniczna infolinia czy dział obsługi kontrahenta szyba praca oznacza stały kontakt z innymi robotnikami. A najłatwiej kontaktować się z pracownikiem, który siedzi zaraz obok.