Jakakolwiek kobieta z całych sił stara się wyglądać jak najporządniej, jednak niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie wpływają prawidłowo na skórę. Wskutek tego wypada wiedzieć, czego nie czynić, aby uniknąć problemów, jakie będą tego skutkiem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na twarzy. Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje czynników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co ma okazję w doprowadzić do powstania krostek oraz zaskórniaków.

Też dużym błędem jest nie używanie toniku, lub ewentualnie używanie go nadmiernie sporadycznie. Zadaniem toniku jest przywrócenie właściwego pH dla opisującej nas skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na alkaliczny. Przed kupnem kosmetyku, należy całkowicie przeczytać skład tego kosmetyku, bowiem na co poniektóre składniki możemy być na przykład uczuleni oraz to może zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być prawidłowiej będzie gorzej – tutaj pomoże studio medycyny estetycznej Wrocław. Równie istotnym jest przestrzeganie daty ważności i zgodnych warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej preparaty poprawiające urodę mają być przechowywane.

Jednakże też nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, mimo że wedle etykiety jest jeszcze porządny. Jednakże dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, ponieważ drobnoustroje na naszej skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu.

By zadbać słusznie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która niemniej jednak kosztuje czas i pieniądze, trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz należy myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery. Żel należy nałożyć na skórę twarzy i masować chociaż przez minutę okrężnymi ruchami skórę twarzy. Po tym czasie można należy twarz spłukać ciepłą wodą a potem osuszyć. Następnym zabiegiem jest złuszczanie martwych komórek z powierzchni skóry. Ten zabieg odmładza skórę. Jednakże każdy rodzaj cery pożąda innego peelingu, który jest przyzwoicie dostosowany do konkretnej cery. Peeling nakłada się na cerę a później wpasowuje, niemniej jednak nie za mocno, by nie uszkodzić skóry.