Czy ktoś w to wierzy, czy także nie, Chiny są wytrzymałością numerologii. Chociaż można się z tą sztuką spotkać na całym świecie, lecz bez wątpienia to Państwo Środka jest tym miejscem, w jakim ta sztuka się rozwinęła. Czymże jednakże jest owa numerologia i z czym się ona wiąże? Można w skrócie ogłosić, że jest ona prawdziwą encyklopedią wiedzy na temat określonych liczb, które przypisywane są określonej osobie. Numery te mają wybitnie szczególny wpływ na całe życie tejże osoby. W Chinach numerologia jest precyzyjnie łączona ze sztuką Feng Shui, astrologią, geomancją oraz sztuką Ching.

Numerologia na całym świecie może się opierać na rozmaitych elementach, lecz podstawą tej chińskiej jest magiczny kwadrat numerologiczny oraz numerologiczna piramida. Te szczegóły są ustawiane dla każdej osoby indywidualnie na podstawie jej daty urodzenia. Według zasad królujących w sztuce numerologii ów kwadrat jest otworem okiennym do naszej profesjonalnej duszy. Natomiast piramida numerologiczna pozwala na odczytywanie znaczenia konkretnych liczb na każdym etapie naszego życia. Dla co niektórych osób może się to wydawać jakąś bajką, dobrą zabawą, niemniej jednak Chińczycy bardzo poważnie podchodzą do tej sfery – radiestezja.

Zresztą na chwilę aktualną nie dotyczy to już jedynie Chińczyków, ale ludzi na całym świecie. Jednakowoż nikt tak de facto nie jest w stanie udowodnić, że to najzwyczajniej w świecie działa. Kiedy pojawiają się jakieś problemy lub najzwyczajniej w świecie następują poważne zmiany w życiu, to bezsprzecznie wówczas wielu ludzi zastanawia się czy aby nie skorzystać z usług wróżki.

Duża grupa nawet się nie zastanawia tylko najzwyczajniej w świecie się umawia oraz korzysta z usług wróżbiarskich. Jednakże tak w rzeczywistości czy zastanawiamy się nad opisującą nas motywacją, czy w gruncie rzeczy tego chcemy?

Zasadniczo osoby wróżące starają się być blisko nas oraz nam pomóc w podjęciu pewnych ważnych decyzji, niemniej jednak najistotniejsze, co trzeba sobie uświadomić to fakt, że każdą decyzję i tak musimy podjąć sami oraz nikt inny nie weźmie za nas odpowiedzialności. Należy, w związku z tym pamiętać, że wizyta u wróżki nie załatwi naszych kłopotów.