W Polsce jest niezwykle mnóstwo wytwórni muzycznych, jakie działają w hip hopie. Naturalnie, jeśli ażebyś pragnął robić hip hop powinieneś znać się na wytwórniach muzycznych, które są na krajowym rynku oraz powinieneś posiadać je w małym paluszku. Warto ażebyś ogarniał to, w jaki sposób funkcjonują wytwornie muzyczne oraz w jaki sposób nagłaśniają aktywność artystów, albowiem przecież to jest ważne. W Polsce jest pięć ogromnych wytwórni muzycznych, z jakich zdaniem ma obowiązek zgadzać się czy też także nie zgadzać. Te wytwórnie muzyczne zajmują się szczerzej lub też węziej dystrybucją oraz promocja płyt muzyków grających hip hip

Rzecz jasna są także na rynku wytwórnie, jakie tylko i tylko zajmują się tą branżą. W tej branży niezwykle ważne są pewne pojęcia. Pierwsze, które należy znać to dystrybucja a w takim razie rozprowadzanie płyt po Polsce w celu zapewnienia kupienia ich przez potencjalnych kupców.

Niewątpliwie w czasie dystrybucji są podpisane właściwe umowy, które są różnorakiego typu. Pierwsza umowa to tak nazywana dystrybucyjna, jaka oznacza, iż wytwórnia płytowa wstrząsa gotową partię płyt od mniejszej fabryki hip hopowej wyrażającej artystę i ta znacząca wytwórnia wstawia cały pakiet do miejsca gdzie wszystko jest przechowywane. Tudzież w przypadku umowy licencyjnej jest tak, iż na jej bazie zostają wyprodukowane płyty i kasety, które zostają przekazywane w całości do miejsca dystrybucji. Wolno też podpisać z wytwórnią płytową umowę tylko na część prowadzanych przez nie aktywności – na przykład opakowania na płyty. Dodatkowym bardzo znaczącym aspektem działania wytworni płytowej jest promocja artystów.

Adekwatnie bez tego artysta, jaki wydaje płyty w danej jednostce gospodarczej fonograficznej nie ma szansy na to żeby się wybić, bowiem reklama jest bodajże bazowym szczegółem dzisiejszego życia. Naturalnie trochę inaczej jest w przypadku hip, hopu bo tam należy się skoncentrować na tym, czego pragną fani i nie powinno się ich zawodzić gdyż wybitnie często rozpoczynają się denerwować zaistniałymi dokuczliwościami.