Portal za pośrednictwem jakiego można dowiedzieć się wszystkiego w temacie hodowli growkit jest wyjątkowo merytoryczny. Piszą tu eksperci, którzy faktycznie posiadają dużą wiedzę i sami posiadają także doświadczenie z grow kit, czyli ich słowom można uwierzyć. Specjaliści podkreślają jednak, że nie polecają hodowania tych grzybów na terenie Polski, bo jest to niezgodne z prawem.

Owocniki grzybów halucynogennych zawierają w sobie psylocybinę a także psylocynę i to właśnie te substancje nie są w kraju zalegalizowane. Decydując się na growkit należy w takim razie swoją decyzję nad wyraz dokładnie obmyślić. Publikujący wskazują, gdzie w Unii Europejskiej można kupić już wyhodowane zestawy od producentów takich jak: Growkit.com, Freshmushrooms.nl, Mondo Growkits, czy Magixbox. Opisują te firmy, dzięki czemu internauci poczują się pewnie, gdy zamierzają zamawiać przesyłki, ponieważ wybiorą ostatecznie tego wytwórcę, którego opis wzbudzi ich niemałe zaufanie.

Grow kit, czyli pudełka wzrostu na terenie Polski można legalnie badać pod mikroskopem, natomiast kupujący nie mogą doprowadzić do powstania owocników. Udostępnione na stronie zdjęcia, wideo oraz artykuły mają charakter informacyjny, o czym opłaca się pamiętać pod kątem zgodności z prawem. Na stronie sklepu można doinformować się chociażby, jak grzyb ten wpływa na układ nerwowy, jakie są jego wszystkie cechy a także na co jeszcze jest w stanie pomóc.