Portal informacyjny oraz z ogłoszeniami dla osób mieszkających w Nowym Sączu, czyli Portal Nowy Sącz to miejsce w Internecie, jakiemu opłaca się przyglądać dokładniej. Wpisy publikowane są systematycznie oraz dotyczą wielu typów wydarzeń. Ktoś, kto zapisze się do newslettera będzie jeszcze bardziej szczegółowo doinformowany o tym, co dzieje się w nowy sącz i sporo na tym uzyska. Najczęściej odwiedzanym działem jest dział aktualności. Kolejno, często odczytywane są eventy, kulturalne oraz sportowe.

Sporo czytelników ogląda galerie zdjęć z poszczególnych wydarzeń. W dodatku, w dziale wideo można zapoznać się z nagraniami z przeróżnych wydarzeń kulturalnych. Duże zaciekawienie wzbudza kategoria z ogłoszeniami. Zakładanie konta pozwala nie tylko na dodawanie ogłoszeń oraz umożliwia zaglądać do własnych dodanych w przeszłości ogłoszeń.

Internauci wymieniają się komentarzami z pozostałymi użytkownikami. Żeby zaś odnaleźć ogłoszenie a propo tego, co w danej chwili nas ciekawi, wystarczy zapisać słowa kluczowe w umieszczoną w widocznym miejscu lupkę. Anonse dodawane są w kategoriach jakimi są: branża moto, nieruchomości, praca, dom i ogród, sprzęt elektroniczny, moda, zwierzęta, artykuły dziecięce, hand made, sport oraz hobby, muzyka oraz edukacja, usługi oraz firmy, ślub i wesele, Nowy Sącz się dzieli – wymiana bezgotówkowa oraz oddam/szukam. Są również opcje dodatkowe.

Funkcja przeglądania archiwaliów z niedawnych eventów mających miejsce na terenie Nowego Sącza jest godna uwagi dla redaktorów, jacy w gazecie lokalnych chcą opisywać to, co wydarzyło się w Nowym Sączu na bieżąco. Mieszkańcy mogą mieć chęć powrócić do tych eventów, w których już brali udział, przeglądając zdjęcia i nagrania. Ponadto, można też pogłębić relacje za pomocą Facebooka, Twittera, Instagrama albo Youtube’a. Można komentować wydarzenia w jakich brało się udział jak i wymienić uwagami z pozostałymi osobami biorącymi udział w wydarzeniach. Portal Nowy Sącz jest stroną wszechstronną.