BreakthroughResearch to blog dla czytelników, którzy lubią zwierzęta domowe. Każdy, kto ma pupila lub dopiero zaplanuje go mieć, może dowiadywać się czegoś o konkretnej rasie psa albo kota. Scharakteryzowane są między innymi maine coon i wiele pozostałych zwierząt. Dodatkowo, że można sprawdzać najważniejsze wiadomości o psach i kotach, można też czytać określone porady o tym, jak dbać o zwierzę na co dzień. Psy i koty są zamiłowaniem autorów wpisów, co można szybko spostrzec. Dlatego wszystkie umieszczone posty są nad wyraz dokładne, obejmują wiele opisów i dokładnie ukazują, czym trzeba się sugerować przy doborze zwierzęcia. Autorzy mają świadomość, jak sporą odpowiedzialnością jest posiadanie psa i kota i z tego względu dbają o to, aby czytelnicy byli maksymalnie uświadomieni.

Jeśli ktokolwiek po zapoznaniu się ze wpisami chce dowiedzieć się czegoś więcej, ma taką możliwość. Wystarczy, że będzie zadawać pytanie w komentarzu albo skontaktuje się z autorami. Strona tyle co się rozwija, aczkolwiek już teraz można dostrzec, że artykułów jest tutaj coraz więcej. Internauci dostrzegają, że każdy wpis jest merytoryczny i wyczerpuje zagadnienie. Żadna wiadomość w temacie określonej rasy nie jest tutaj pominięta.

Kiedy internauci mają pytania, mogą dowiedzieć się więcej od autorów postów. To specjaliści, którym warto im zaufać. Portal ciągle się rozwija ipowstaje sporo tekstów. Walorem jest to, że można je komentować. Blogi tematyczne są coraz bardziej rozpoznawalne w Internecie. Można w nich znaleźć sporo eksperckich treści i spodziewać się, że ich popularność będzie wzrastać.

Wystarczy w lupce zaznaczyć, o jakiej rasie chciałoby się gromadzić informacje i można być pewnym, że wyszuka się to, czego się szuka. Jako że Międzynarodowa Federacja Kynologiczna odróżnia prawie czterysta ras, artykuły poszerzają wiedzę czytelników. Mogą oni dowiadywać się kwestii podstawowych, jak i w większym stopniu sprecyzowanych. To bardzo cenne źródło wiedzy.