Chevrolet wprowadził na rynek model Spark oraz zamierza go modernizować, produkując jego model z całkowicie elektrycznym napędem. Koncern planuje rozróżnić obie nazwy i temu nowemu modelowi nadać nazwę Spark EV. Nie będzie to produkcja masowa, tylko limitowana, która ma trafić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i na kilku innych rynkach na świecie, celowo wybranych. Liczba wyprodukowanych okazów jest wąska. Wszystkie, wyprodukowane modele mają dotrzeć na ogólnoświatowy rynek w 2018 roku.

Koncernowi Chevrolet podlega na tym, żeby produkując markę wozu z elektronicznym napędem wyjść vis-a-vis swoim konsumentom i ich potrzebom, które wciąż są coraz wyższe, a kanon jazdy i przemieszczania się pragnie coraz to oryginalnych i korzystniejszych usprawnień. Elektroniczny napęd Chevroleta możliwy jest to naturalnie dzięki użyciu zaawansowanych baterii litowo – jonowych, które to są w stanie dostarczyć energię napędowi zawartemu w wozach Spark. Ich jedynym wytwórcą ma być firma A123 Systems. Koncern ten planuje zastosować inne zasilanie samochodów, niż dotychczasowe benzynowe lub ewentualnie gazowe.

Nissan Motor Co Ltd. powoli rozpoczyna opracowywanie innowacyjnego stosu paliwowych ogniw, jakie to są produkowane do samochodów z napędem elektrycznym – wypróbuj Producent stacji ładowania. Firma już od dawien dawna pracuje nad udoskonaleniem tego procesu i stworzeniem ogniw paliwowych jak najwyższej jakości i pionierskiej generacji. Wszystkie te działania koncern motywuje chęcią działania w dobrej wierze, w kwestii środowiska, a także żeby w przyszłości zbudować społeczeństwo, jakie nie będzie emitowało do otoczenia jakichkolwiek substancji szkodliwych. W własnych badaniach udało się naukowcom z Nissana znacznie udoskonalić elektrody membranowe, a również ścieżki przepływu między warstwami separatora, które to są elementami zawierającymi się w paliwowym ogniwie. To właśnie dzięki tym działaniom udało się uzyskać o wiele bardziej gęstą moc stosu, nawet do dwóch oraz pół raza wyższą, niż miało to miejsce w 2005 roku, co zostało ustanowione jako ogólnoświatowy rekord.