W aranżowaniu domu jednym z najogromniejszych kłopotów jest to, co zrobić ze ścianami. Pomalować- rozumie się samo przez się, ale co dalej? Sprawdzonym i starym sposobem jest wieszanie na ścianach ramek ze zdjęciami z imprezy familijnych, wakacyjnych wojaży lub innych zdarzeń w życiu. Z reguły spotkać wolno na ścianach uśmiechnięte buzie naszych dzieci. Wolno również przykleić jakąś atrakcyjną fototapetę, tym bardziej, że wolno dziś zindywidualizować taka tapetę według osobistego upodobania oraz żadnego pomysłu. Inną tak jak interesującą i dającą mnóstwo możliwości procedurą ożywiania ścian, są naklejki na ścianę.

Firmy fabrykujące tego typu naklejki prześcigają się w różnorodności przedkładanych naklejek. Ta różnorodność dotyczy również tematyki, kolorystyki jak i interesujących form. Ten sposób dekoracji przestrzeni ma tę przewagę nad innymi, iż jest wybitnie niebrudzący oraz wykonuje się go ekspresowo oraz prosto. A co jeszcze fajniejsze-gdy znudzi się nam wybrany motyw, wystarczy naklejki zdjąć oraz w ich miejsce położyć nowe-równie ekspresowo oraz prosto. Nic przyjemniejszego.

Gdy podczas urządzania domu lub mieszkania docieramy już do etapu dekorowania ścian, do wyboru mamy sporo możliwości żeby ściany nie były nudne oraz pospolite. Najzwyczajniej w świecie możemy ścianę pomalować na jakiś ładny kolor czy też skonstruować jakąś mozaikę kolorystyczną. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się tapety- dzisiaj o odważnie innym wzornictwie niż na przykład w latach osiemdziesiątych. Do tego dochodzą coraz bardziej popularne fototapety oraz równie legendarne naklejki naklejane na drzwi. Oczywiście mamy również do dyspozycji tradycyjne ramki ze zdjęciami, jakie powinny odkryć się w dowolnym mieszkaniu, bo nadają ciepła i miłego charakteru. Na ścianach zawsze odnajdzie się też miejsce na obrazy czy kwiaty, które obok ramek ze zdjęciami są jednym z najpiękniejszych detalów wystroju wnętrza mieszkania. Naturalna zieleń zawsze powoduje, że przestrzeń jest bardziej przychylna, ciepła i zachęca do przebywania w niej. Wobec tego ściany nie muszą być banalne, wystarczy odrobinę fantazji i odrobina odwagi by powierzchnie pionowe w naszym domu budziły zachwyt gości.